Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem bírom mostmár a piát?

Miért nem bírom mostmár a piát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régebben nagyon jól bírtam a piát, simán shotozhattam, becsicsentettem, jól éreztem magam, nagyobb mennyiségtől se rókáztam. Viszont manapság még azelőtt, hogy berúgnék jön a hányinger és nem tudok már többet inni, ami elég idegesítő, mert ez a probléma már kb 3 feles után jelentkezik. Tehát szinte még nem is érzem a hatását és már jönne ki. Próbáltam evést előtte, nem evést, zsírosat, nem zsírosat, keverve, csak töményen de ugyanaz. Soha nem volt olyan hogy kiesett valami, mindig tudtam hol van a határ. De ez elég rossz hogy manapság már a hatás előtt távozna minden. (Igen, tudom, hogy nem csak a piától lehet magam jól érezni, de amikor az ember néha elmegy buliba azt nem lehet józanul bírni xd)

febr. 25. 02:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de én akkor kezdtem el öklendezni ivás után, amikor akut hasnyálmirigy gyulladásom volt.
febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. 18 vagyok és sportoló szóval másfé vagy inkább két havonta szoktunk összejönni a haverokkal és akkor sem hányásig iszok. Egyszer kb másfél éve volt egy durvább ahol tényleg csúnyán berúgtam, az kihathat a mai napig? Nem vagyok orvos de 2 havonta egy alkalom az kicsit kevés a máj ilyen szintű leépülésére nem?
febr. 25. 22:47
 13/13 anonim ***** válasza:

Dehogynem, csak ilyen helyen teszel fel egészségügyi kérdést, akkor mit vársz tőle, milyen válaszok szülessenek?

Az, hogy egyszer sikerült berúgnod, még nem okozhat ilyen jelenséget. Sokan nem bírják a röviditalokat. Nem tudom mit bír jelenteni esetedben a régebben, de egy 15-16 éves szervezet baromira sokat bír tolerálni, kezdesz felnőni és kezd kialakulni nálad, mit visel el a szervezeted, mit nem. Azért azt tegyük hozzá, hogy 18 éves korodra a sporttal annyi terhelésnek tetted ki a szervezeted, aminek egy átlag ember ma kb. 30-35 éves koráig teszi ki. A versenyszerű sport bárki bármit mond nem egészséges dolog, annál egészségesebb, mintha nem csinálnál semmit sem, de annál nem egészségesebb, mintha produktív "munkavégzéssel" tennéd meg a napi egészséges mozgást. Gondolok itt elsősorban a régi, paraszti lét napi rutinjára, mint pl. nem megyünk 500 métert autóval, hanem gyalog tesszük meg azt és akár a 1.5-3km-t is, kertben végzünk munkát, jószágok körül végzünk munkát, stb. stb. Ez minden testrészt átmozgat, ha valamihez hasonlítanom kell a versenyszintű sportolást, akkor az olyan kb. mint régen a bérkaszálók, azok egytől-egyig szétkoptak a 30-as éveik végére. Mindig ugyanazok a mozdulatok nem számítanak egészséges mozgásnak. Ennek persze semmi köze nincs ahhoz, hogy okádni támad kedved 3 shot-tól, ezt csak zárójelesen jegyeztem meg. Annyi oka van, hogy nem bírod a röviditalt, és ez 18 éves korodra kialakult, valami b....sza a gyomrod, esélyes, hogy savat csinál, az a bajod. Próbálkozz azzal, hogy hosszú italoknál is jelentkezik-e a probléma, ha nem, akkor a röviditalokhoz mindig igyál kísérőt (egy fél pohár víz), ha úgy sem szűnik, akkor konkrétan az adott rövidital fajtával van problémád, az abban lévő fűszerekkel akár. A bolti röviditaloktól én is rosszul vagyok mindig, nem ilyen heves nálam, mint nálad, hogy már három felestől, de még aznap rosszul vagyok tőle. Régóta nem iszom ennek okán bolti röviditalokat, nálam 25-30 év körül jelentkezett ez, azóta élből el is utasítom, ha valaki megkínálna, egyedül a saját pálinkámat iszom meg, azt is úgy főzöm, ahogy a többség nem főzné, mert sajnálná úgy főzni. Az egyik gyerekkori haverom az már 16 éves korában így volt, mint te, soha nem is ivott rövidet, most 40 éves, él, virul, mája nem állt le, szóval ez nem feltétlen igaz.

márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!