Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jó minőségű pálinka?

Zsiffin kérdése:

Jó minőségű pálinka?

Figyelt kérdés
Külföldi barátomnak szeretnék ajándékba vinni 2 jó minőségű, finom pálinkát, egy barackot és egy meggyet, mit ajánlotok? Maximum 15.000 forintig godoltam

márc. 3. 07:07
 1/8 A kérdező kommentje:
2 különböző márkából szeretnék vinni, legutóbb vittem zwack szilvát, az nem volt valami nagy szám, illetve panyolai barackot, az nem volt rossz, de most kicsit magasabbra szeretném a mércét tenni.
márc. 3. 07:10
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Házi pálesz.
márc. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél mondjuk egy Agárdit meg egy Pannonhalmit. De ha ajánlhatok valamit akkor vigyél bodzát, nekem az a szívem csücske...
márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: Csak azt ne. Én is azt szeretem, de nagyon ki kell fogni, ha csak nem saját. Bizalmi kérdés.
márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Panyolai meggy nagyon jó.
márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 10-ből kb. 1x tesznek elém olyan házi pálinkát, amit szaglás után hajlandó vagyok meginni, ill. nem egyszer, ha szigorúan vesszük, akkor kétszer, mert a sajátomat megszoktam inni. Borzalmas dolgok születnek háztájnál. Még mindig nem tudunk elrugaszkodni attól, hogy terménymentésként tekintünk a pálinkára, még mindig nem tudunk elrugaszkodni attól, hogy a cefrés hordó jó lesz a fa alatt is, hogy mehet bele a gyümölcs tisztítás nélkül (földről csak felszedem, beledobom, done), félig rohadt állapotban, gyűjtögetjük a gyümölcsöt, napokig, akár hetekig töltünk egy hordót, nem pépesítjük a gyümölcsöt, nem magozzuk, turkálni kell, kevergetni kell, agyon kell cukrozni, irányítani az erjedést véletlenül sem, öregapám sem csinálta, meg amúgy is élesztős lesz úgy a pálinka stb. stb. És persze az otthon főzők még mindig nem bírnak túllépni azon, hogy sajnálják a lefolyó párlatot, erősen elő- és utópárlatos pálinkák születnek, mert csak egy csöppöt veszünk el, vigyázz, vigyázz, értékes. A f.szt! Na és attól végképp nem tudunk elrugaszkodni, hogyha "jó" pálinkát keres valaki, arra csípőből adjuk a választ, hogy házi. Anno a szocializmusban a szeszgyártás akkora károkat tett a pálinkában, hogy onnan öröklünk egy ilyen beidegződést, hogyha jó kell, akkor házi, pedig nem volt az akkor sem feltétlen jó, sőt... viszont a bolti egy túlvizezett, valamiféle okádék volt, ellenben a házi... az frankón észteres, jó kaparós volt, meg még hozzá is mondták, hogy ez 50-55%-os, és olyan képet vágtál hozzá, mikor lenyelted, mint a Szia Lajos, úgyhogy abba má' volt valami, nem olyan volt, mint a bó'ti.


Márton és Lányai

Bestillo

Agárdi

Árpád

Pannonhalmi


Én ezeket tudom ajánlani (a Panyolait inkább nem), de ezt a 15 ezres kategóriát, ezt 1-1 üvegre értsd inkább. Barackról van szó, akkor egyértelműen a Bestillo Gönci barackja, nem véletlenül díjnyertes.

márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
#6: Ja, teljesen igazad van. Ökölszabály kellene, hogy legyen, hogy amit nem ennél meg azt a cefrébe se tedd! Ezek a parisznyák azt se tudják, hogy az erjedés meg a rothadás nem ugyanaz. A szeszfőzdés sorolta, hogy konkrétan látszott, hogy gallyseprűvel sepertek össze a szilvafa alatt és tették a hordóba, ágdarabok voltak benne és szerinte még tyúkszar is, nem is engedte felönteni.
márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dorian Gray ***** válasza:
Agárdiak finomak, illetve a Szicsek pálinkákat kóstoltam még elég sokat és nekem azok is nagyon ízlettek. Különösen a meggy, birs, illetve volt nekik, gondolom még mindig van, egy sült sütőtökös, ami mivel nem gyümölcs ezért hivatalosan nem pálinka, csak párlat, de az is nagyon finom. Ha fővárosi vagy, vagy jársz arra, akkor érdemes benézni a Magyar pálinka házába, a Rákóczi-Szentkirályi utca sarkán, millió féle van, és az előadók is értik a témát, tudnak segíteni.
márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!