Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kerülhet forgalomba...

Hogyan kerülhet forgalomba olyan bor, ami nem is az?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, ő borász. és elmondta, hogy mielőtt forgalomba hozhatnák a borukat, előtte fel kell küldeni Pestre, ahol bevizsgálják meg minden. Namármost, akkor a kérdés az, hogy mégis, hogyan kerülhet forgalomba olyan bor, amin pl. még az sincs feltüntetve, hogy milyen szőlőből készül??? Ma vettem egyet, csak láttam, hogy le volt árazva, és leemeltem a polcról. Ez az első és utolsó ilyen alkalom, mert most siettem, és nem figyeltem. Ez miért nincs szabályozva?
2009. nov. 7. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabályozva van. Kategóriánként különböznek az elvárások.
2009. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor mégis hogyan? mármint... ezt nem értem. hogy kerülhet forgalomba olyan bor, ami nem is szőlőből készül? :S
2009. nov. 7. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Vannak almából készült borok is.
2009. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
meg vannak pancsolt borok, amik se almát, se szőlőt nem láttak, ezek valószínűleg kőolajszármazékból, vagy gyümölcs-cefréből készült alkoholt, ízesítő és színező anyagokból állnak. ha jól tom. valahogy engedélyezve van a forgalmazásuk
2009. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit leemeltél a polcról, az valószínűleg asztali bor volt. Ezek fajta- és tájjelleg nélküli borok, nem szabad megjelölni fajta nevével (ne járassák le) ezért csak fantázianevük van.

A rokonod valami minőségesebb nedűt termel.

[link]

2009. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A rokonom az egyik legfinomabb bort termeli amit valaha ittam :)

Am amit leemeltem az... :D Most olvastam el, La Fiesta Édes élmény "bor", 9.5%-os :D Mindegy, kólával lecsúszik majd :D

2009. nov. 7. 20:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Na ilyet se soha többet... ez még kolával is csak korlátozottan iható. fuj. ez vmi förtelem :S
2009. nov. 7. 22:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek az asztali borok. Mindegyik szőlőből van ami áruházban van. De asztaliból is van "iható" fajta ami jó.
2009. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!