Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire igaz hogy a sok...

Mennyire igaz hogy a sok Abszint fogyasztás káros? Milyen módon lehet inni?

Figyelt kérdés

A páromnak lesz a születésnapja, és tudom hogy régen próbálta az Abszintot, ízlett neki, tudtam szívesen inna megint csak nem mindig engedheti meg magának. Gondoltam megveszem neki én, más úgyse jutott eszembe ajándéknak.

Utána olvastam nemrég, és olyanokat írnak hogy a túl sok Abszint fogyasztás vakságot okoz vagy hallucinációt. :O És csak egyet max. 2-t szabad belőle fogyasztani, azt is desztillált vízzel hígítva (1:10 arányban), és egy kanál cukrot felolvasztani hozzá. Én már előre tartok tőle....Biztos megkínál majd, amit illemből el kell fogadnom, kíváncsi is vagyok mert sose ittam ilyet megkóstolnám, de elkezdtem őt is félteni.

Mennyi igaz abból amit leírtam, vagy mi a tévhit? Valójában hogyan szabad/kéne fogyasztani és mennyit?

Amúgy 0,5 literes és 70%-os.

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2014. júl. 8. 10:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miquel: Itt a "szabad nem szabad" dolgot nem egészségtelen mivolta miatt kéne értelmezni, hanem mint italt, mint élvezeti értéket. Lehet inni fantával a jégermájsztert, csak nem finom.
2014. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Phoney ***** válasza:
Meg a gyomornak se egészen használ a 70-es szesz, akárhogyis nézzük :)
2014. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az biztos, nem is iszok belőle sokat.
2014. júl. 8. 15:42
 14/15 Phoney ***** válasza:
Hát, ha kevered, akkor ugye már nem 70%-os lesz, hanem amilyenre hígítod... megfigyeltem már ezt a parát egyeseknél, hogy az erős szesztől hígítva is félnek, de ennek semmi értelme. Ha 10%-ra hígítod a kólával, akkor nem ártalmasabb, mint egy 10%-os bor.
2014. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Azért amikor whiskey-kólát ittam egy idő után megéreztem, igaz azt 2 cl-el vagy 4 cl-el ittam 2 deci kólával.
2014. júl. 8. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!