Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen száraz vörösbort...

Milyen száraz vörösbort ajánlotok 10 ezer körül?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 02:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Igaz, fele annyiba sem kerül, de ezt a bort minden borkedvelővel megkóstoltatnám!


[link]

2015. júl. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Húsz liter Dankó Pista.
2015. júl. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Most a 10ezer a cel, vagy egy jo bor? Mert igen jo borok vannak mar a 2ezres kategoriaban is. Ami ennel dragabb, az aranyaiban mar nem annyival jobb. Nem is tud annyival jobb lenni mint amennyivel dragabb.


Vegul is 7dl erjedt szololerol van szo, amivel foglalkoztak par honapig. Ehhez kellett is nagyjabol 2kg furtos szolo meg egy kis gondoskodas. Mitol is lenne 2kg kipreselt szolo leve par honap mulva 10ezer forint?


Ezt sznobkodasnak hivjak mifelenk, amikor egy termek ara a lenyeg, nem pedig a mogottes tartalom.

2015. júl. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
10ezer forintert mar francia konyakot adnak!
2015. júl. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:
100%

Kedves hármas hozzászóló!

Valóban nem nagyon indokolt Magyarországon egy 4 ezer (és bőven nem 2 ezer!) feletti ár, legalábbis nem a termelési többlettköltségekkel(erőteljesebb terméskorlátozás, kézi fürtválogatás, kézi szüret, figyelmes kézi zöldmunkák, nem pár hónapos, hanem annál jóval hosszabb érlelés, előtte esetlegesen hosszú, spontán erjesztéssel, stb). Ettől függetlenül, a termelők - teljesen jogosan - gyakran szeretnék a válogatott tételeiket differenciálni az önköltségek által meghatározott maxáras, de nem kimagaslóan, csak szimplán jól sikerült termékeitől. Ez tényleg jogos igény, az ő szempontjukból is, és útmutató a vásárlóknak is. Így igencsak előfordul, hogy a legjobb borok 4 ezer felett kaphatóak - és igen, érezni különbséget. Nem, hogy egy 2 ezreshez képest. A 2 ezer forint vörösborban az a _legalsó_ határ, amiért már sokféle megbízhatóan jó vöröset lehet kapni, sok termelőtől - de ez tényleg a legalja annak az árnak. Szóval a belépő a minőségi vörösök világába, viszont ezért az árért ugyanúgy kapni sok jóval gyengébbet is... És bőven nem a termelési többletköltségek által indokolt ár plafonja úgy mellesleg.


Egy 2 ezres meg egyes 6-8 ezres borok között meg hatalmas (!) különbségek vannak. Persze, aki ezt nem érzi, annak nem is érdemes vennie drágább bort - de lehet inkább semmilyet, hiszen akkor minek....


Szóval tessék körbenézni a világban, figyelni a borok világát, aztán nyilatkozni :)

2015. júl. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Jelenleg szerény véleményem szerint a három legjobb magyar vörösből kettő 10 ezer alatt van - egy meg nagyon felette. Az alatta lévő kettő pedig

- Heimann - Barbár 2011: [link]

- Légli Géza - Kislak 2011: [link]


Ha nem csak magyar borban gondolkozol szólj, és tágítjuk a perspektívát. Ha magyart szeretnél, akkor pedig bátran válaszd az egyiket, vagy akár mindkettőt - a kettő együtt sem megy túl nagyon sokkal a 10 ezren.


A fent linkelteken túl a Heimann Barbár 2011-ről pár szót itt olvashatsz:

[link]


A Légli Kislakról pedig itt:

[link]

(legalsó bor itt)

2015. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

#Mojjo


Megjegyezném hogy annyira "nem érezzük" a különbséget, hogy a tradicionálisan "minőségi" bor - pláne ebben az országban - a kutyának nem kell.

Bizony, az édes (vörös) bor fogy, a "száraz", azaz savanyú-mint-állat (fehér) borok a kutyának nem kellenek, és nagyon jó okkal.

2015. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:
100%

A savanyú fehér ne is kelljen :) Nagyon helyes. A jó száraz fehér kelljen - és szerencsére van ilyen bőven. Ha nem ismered őket, az nem a magyar bor hibája.


A magyar bor helyzetéről amúgy cikkek tömkelegét lehetne írni - szoktak is - de sajnos (vagy épp jelenleg szerencsére :D ) erre jelenleg nincs időm.

A félédes vörösök sajnos magyarországon vagy írtó alacsony minőségű lőrék, ahol a cukor arra szolgál, hogy elfedje, hogy valójában milyen pocsék is a bor, amit iszunk, vagy pedig, ha tényleg természetesen félédesek, akkor 5-8 évente egy-két pincénél előforduló ritkaságok, aranyárban.

2015. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
100%
Hopp, most látom, te édeset írtál. Akkor pláne. Édes vörösborból nem is tudok forgalmi tételről, ami nem egy túlterhelt, sanyargatott, éretlen szőlőből, később mustsűrítménnyel felpancsolt lőre. Ennek megvannak a magai okai, ha érdekel, leírom, mindenesetre az édes vörösborok a tesco-parizer, meg virsli hű párjai az élelmiszeripar porondján. A cukor ezeknél ténylegesen azért kerül bele, hogy fedjen, mindenesetre, bár törvényileg hívhatók ezek boroknak, nincs sok közük az igazi borokhoz...
2015. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kis Gábor code

Bock cuvée

Tiffán's elysium

Az utolsó kicsit fölötte van az árnak (~13000ft), de mivel apám kedvenc bora ezért odaírtam. :-)

2015. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!