Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy a bolti...

Miért van az, hogy a bolti "munkásgránáttól" meg a Royal Vodkától elfog az öklendezés, egy angol gin-től meg nem, amikor mindkettő tömény tiszta szesz?

Figyelt kérdés

Nem nevezném magam egy "ital sznobnak" mert nagyon ritkán iszom, viszont azt vettem észre, hogyha elkezdek inni egy olyan "munkás gránátnak" becézett kis üveges bolti piát, akkor már az első kortytól hányingerem van, és ha nagy nehezen lenyeltem, akkor a hasamban is kavarog, zübörög. A Royal Vodka is hasonló hatást vált ki, de nem ilyen durvát.


Ha viszont valami minőségibbet iszok pl. Beefeater Gin vagy jó magyar pálinka, akkor úgy nyelem, mint a vizet, pedig ezek is erős alkoholtartalmú italok.


Ennyit számít a minőség?



2015. júl. 23. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze. Életem legdurvább filmszakadása pár deci egri bikavér és 2 korty kegyetlenül rossz bor után volt. S nem a bikavér miatt...


Azóta különösen kerülöm a nem minőségi italokat (amiket alapból úgyse tudnék lenyomni, de buli, alapállapot, megkínáltak, eh).

2015. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
Ez érzékszervi reakció. Azért öklendezel tőle, mert nem ízlik. A Royal vodka pl. összetétel szerint sokkal tisztább, mint bármely pálinka vagy whisky, csak épp kellemetlen az íze-állaga. A munkásgránátban és a vodkában egyébként a finomszesz a közös, azt pl. én is utálom így „csupaszon”. A pálinkában vagy akár egy minőségi ginben a tiszta etil-alkohol jellegét elnyomják az egyéb komponensek (ahogyan pl. a cukor elnyomja a savanyú és keserű ízeket).
2015. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.Pl.a barack ízű szeszes italtól engem is a hányinger kerülget.Ha abból elfogyasztok egy kortyot már inkább földhöz vágom az üveget,minthogy megigyam a tartalmát Sokat számít a minőség.
2015. júl. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!