Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Most fejeztem be a negyedik...

Most fejeztem be a negyedik sörömet (Arany Ászok), ha egy óra múlva elalszok és reggel négykor megyek dolgozni lehet valami baj belőle?

Figyelt kérdés

2015. okt. 21. 22:09
 1/9 anonim válasza:
0%
Hát semmi, mert az alvás közben hamar elpárolog. Mindenesetre tegyél magad mellé egy nagy pohár vizet, mert a szesz sok folyadékot éget és most is igyál sokat, mármint vizet :D. De ha mégsem megfelelő a válasz, egyszer idd le magad nagyon, úgy hogy másnap szintén hajnalban menj dolgozni, hogy tapasztald magadon hol a határ :D :)
2015. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsi vagy, mint Napóleon farka, akkor igen.

Ökölszabály, hogy a véralkoholszinted 0,15 ezreléket csökken, ha rendben van a májad. Most már csak azt kéne tudni, hogy hány kiló vagy.

Négy sör (0,5 literesek), 4,8% cefrével az 96 gramm alkohol, ennek 90%-a szívódik fel (86,4 g)és van kijózanodni durván 5 órád. Azaz 0,75 ezrelék véralkoholt tudsz letolni. Az a nagy büdös ábra, hogy kevesebb vagy, mint 115 kiló, akkor rondán túlittad magad.

Más szavakkal: ha a gyárkapuban szondáztatnak, vagy hajnalok hajnalán egy közúti ellenőrző éjszakai sünivel találkozol, akkor holnap reggel kilenckor már be is ülhetsz folytatni egy kocsmába, más dolgod nem lesz.

Ne piálj annyit.

2015. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Az 1. számú válaszadó hülyeséget írt, az etilalkohol több mint 90%-a elég, tápanygaként hazsnosul a szervezetben, ecetsavvaá oxidálódik, belép a citrátkörbe, és felhazsnálódik. Azaz: a cefre, msá ronda tulajdonságai meleltt, hizlal is.

Az emebr közben persze némi acetaldehidet, ecetsavat és változatlan etilalkoholt kihugyozik, és ennek ozmotikus egyensúlya, mivel az ember 0,89%-os sóoldat, 6,7%-os alkohollal ekvivalens, azaz ennyia dehidratációs határ. Más szavakkal, töménytő, bortól dehidratálódunk, de sörtől nem,arra nem kell vizet inni.

Hülyékre ne hallgass.

2015. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Kedves ,,büdös nyúl" én nem véleményezem a te hozzászólásodat, úgyhogy te se tedd bárkiével, légyszíves. Feltettek egy kérdést és én a saját tapasztalatomat, véleményemet írtam le, igen nekem is olt hasonló helyzetem, amikor egy görbe éjszakába tévedtem és másnap korán kellett dolgozni mennem, és egyáltalán nem éreztem semmi különöset, csak rendkívüli fáradtságot; és minden ember más, nem mindenkiben szívódik fel ugyanúgy, ahogy az alábbi példán leírtad, legalább is bennem hamar elég, pedig nő vagyok 161 cm és 53 kg, de az is igaz, hogy rengeteg vizet iszom, és még este is felébredek arra, hogy szomjas vagyok, főleg ha piáltam.
2015. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Maximum elalszol vagy úgy kelsz fel mint akit agyonvertek. Én is sokszor mentem sörözés után dolgozni, ha keveset ittam akkor nem volt semmi bajom, ha bevágtam 6 doboz heinekent azért délig volt egy kis hányingerem.
2015. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem azért de ez már sok mennyiség. 1-2 üveg sör kb 6 óra alatt ürül ki a szervezetből persze célszerű előtte meginni fél vagy 1 liter vizet hogy híguljon a cucc és jobban gyorsabban ürítsen ki a szervezet. Alvás alatt meg a szervezet dolgozik tehát jobban kimegy belőled.


Én 3 éve ugyan ezt csináltam csak Sopronit ittam. Este 10 kor hazamentem buliból hozzá teszem semmi bajom nem volt plusz 30 perc séta a friss levegőn sem ártott meg. Este 11 óra fele feküdtem le aludni másnap fél 5 kor keltem és mivel sajnos vasárnap kellett mennem dolgozni reggel fél 6 kor már bent kellett lennem a gyárba mert én voltam ott az egyik őr így akkor meg kellett kezdenem a 12 órás szokásos műszakomat. Közúti ellenőrzésbe beleszaladtam az éjjel, de nem volt szondáztatás, pedig bevallom azért bőven volt para. Mentem tovább beértem a gyár parkolójába, bementem a portán kártyával, be a helyiségünkbe átvenni a szakot stb... Nálunk 4 db szonda van, simán megtehetjük sőt kötelességünk is a kollégákat szondáztatni váltáskor mert csak úgy adhatunk át műszakot ha meggyőződünk arról hogy a kolléga józan. De akkor sem volt szondáztatás. Szépen hajnali 5:50 kor mind a 3 kollégám beérkezett a főportára ahol voltunk, az éjjeles elment, én akkor 4 órát a helyiségünkben töltöttem egyedül és a parkolót kellett figyelnem, aztán csere. Akkor kimentem wc-re vittem az egyik szondát 6:10 körül belefújtam 0 volt ezt háromszor ismételtem, semmi alkohol nem volt bennem. Persze elindulás előtt is megittam jó sok vizet meg kávét, és persze útközbe állhattam félre.

2015. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Nahát, de különös, én dehidratálódni szoktam a sörtől is. Minnél többet iszok, annál szomjasabb leszek, kivétel, ha vizet is iszok a sör mellé.
2015. okt. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

@büdös nyúl:


Akkor én biztos Mars lakó vagyok, mert csak sörözve is erős kiszáradással ébredek. Sőt!

A sör egy undorító dolog. Sokkal rosszabb másnapot produkál, mint bármilyen más pia.

2015. okt. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
A sör erősen vízhajtó. Több az output mint az input.
2015. okt. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!