Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is rövid időn belül...

Más is rövid időn belül elálmososik, ha édesítőszerrel issza a kávét vagy a teát? Cukorral nincs ilyen tapasztalás. Milyen okai lehetnek ennek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Már ne is haragudj, de ez csacsiság.
2023. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Dehogy haragszok. :D Ez is egy vélemény. :)

Csak ez a tapasztalatom. És eddig élőben sem nagyon találkoztam senkivel sem, aki hasonlót tapasztalt volna. Kíváncsi vagyok, hogy van-e más is, aki hasonló cipőben evezik.

2023. jan. 3. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam túl sűrűn rakni bármit beléjük, de nem tapasztaltam. A cukornak is van élettani hatása, szóval akár még igaz is lehet. Egy olyan görbéje van, hogy először egy szép nagy tüske, aztán kb. 1-1,5 óra beesik alapszint alá a vércukrod, majd stabilizálódik az egészséges szinte.

Ezért is jó ötlet mondjuk egy vizsga előtt mérlegelni, hogy zöld vagy fehér Monstert veszel.

2023. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

cukor alapból felpörget, de nem hiszem hogy az a minimális cukor olyan hatással lenne

nem lehet, hogy ír kávét ittál? mert abban van egy titkos alapanyag, ami álmosít :))

2023. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem ír kávé, csak egy sima automatás munkahelyen.

És pont ezért nem értem én sem, hogy nem olyan sok az benne. És mégis.

2023. jan. 3. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Automatás kávé amúgy sem erős, szóval nehéz viszonyítani.

[link]

[link]

Szemléltetésként, akár 4x-es is lehet a különbség egy csésze kávé esetén.


Akkor már inkább rendes kávéval tesztelném, vagy hagyjuk ki teljesen a képből a kávét. De amúgy érdemes vele foglalkozni, mert az élet fontos kérdése.

2023. jan. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, két teljesen különböző kávét hasonlítasz össze, amik véletlenül máshogy vannak ízesítve. Esélyes, hogy pl. otthon gyengébb kávét iszol.
2023. jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanazt a kávét, csak rak/választ bele cukrot.
2023. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, így van 8-as.
2023. jan. 4. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor félreértettem, bocs, de nem hiszem, hogy ilyen hatása lenne. Én egy ideje édesítőszerrel iszom, és ugyanúgy élénkít, mint a cukros változat.
2023. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!