Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rizs? ( kérdésed túl rövid )

Rizs? ( kérdésed túl rövid )

Figyelt kérdés

Anya csinált ma főtt rizsát és 1 fazékban van főtt állapotban tehát most nem tudom mennyit szedjek

... én nyersen szoktam lemérni ésúgy tudom hány kcal viszont így nem. Van még mára 300 kcalom és hány grammot szedjek akkor?


2017. szept. 17. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Főtt rizs kb 130kcal/100 gramm, de kb 2 másodperc alatt te is megtalálhattad volna google segítségével
2017. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ehhez tudnod kell, mennyi vízzel, zsírral készült a rizs. Az én rizsem 70 kcal/100 gramm, mivel négyszeres vizet szív fel s nincs benne zsír. De a legtöbben dupla mennyiségű vízben főzik, pici zsiradékkal (arra jó tipp a 130 kcal/100g), ami nekem egyáltalán nem működik, beszívja és kemény marad, de nem gond, a négyszeres bejött. De kicsit rizsfüggő is, mennyi víz kell neki.


Ha nem tudod pontosan, az se gond, a főtt rizs nem valami kalóriadús s ritkán esszük kilószámra, olyan sokat nem tévedhetsz normál esetben, illetve néha nincs mit tenni, ez van.

2017. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normál esetben a nyers rizshez dupla mennyiségü vizet tesznek, azaz 100 g nyers rizsböl lesz 300 g fött, ezzel tudsz számolni.


(Ha netán 20-30 kcallal többet eszel ma, az nem akkora eltérés, föleg, ha csak egyszeri alkalom.)

2017. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
#3-nak igaza van :)
2021. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Most látom, hogy ez 2017-es kérdés... xDD
2021. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!