Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindegyik automata kávéfőző...

Mindegyik automata kávéfőző olyan langyos kávét főz?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs, de szeretnék venni egyet. Viszont az tart vissza, hogy már ismerősök és rokonoknàl kóstoltam automata gépből származó kávét, de egy sem volt kellően meleg, a forrót nem is említhetem... Pedig én a forró kávét szeretem

Ráadásul cukrot és tej/tejszínt sem teszek bele, ha cukroznám, még az is hűtené....


Tudom senki nem ismerheti az összesféle márkájú kávégépet, ezért pontosabban az a kérdésem, hogy :


Neked milyen fajta van, és az tud-e igazán forró (nyelvleégetős) kávét főzni?



márc. 23. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem langyosat főz hanem tűzforrót csak lehet hideg csészébe engedik vagy tejet öntessz hozzá ezért hűl el.
márc. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
A minőségi kávénál a trükk, hogy mindig fel kell melegíteni először a poharat: vizet tenni bele, berakni a mikróba, utána kiönteni belőle a vizet, és ebbe a pohárba mehet a kávé. Így forró is lesz, persze egy megfelelő minőségű és jól beállított kávégép is kell hozzá.(ami tudja a megfelelő nyomású bart biztosítani.) Pl. Delonghi karos, vagy Krups automatával is meg voltam elégedve.
márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Van Jura-m és De’Longhi-m. A Jura nem főz "nyelvleégetős" kávét, a De’Longhi igen. A Jura kávéja jobb. A jó kávé ugyanis nem forrásban lévő vízzel készül, hanem valamivel alacsonyabb hőmérsékletűvel
márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem a 2-es miért lett lepontozva, ha voltatok már Olaszországban jó kávézóban, ott is mindig felmelegítik a poharat, max lehet ti azt nem látjátok. Ha más nem rajt hagyják a kávéfőző tetején, hogy ne legyen olyan hideg. Mi kávézóban szintén így csináljuk.
márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
az enyémen szabályozható a kávé hőmérséklete, az alapbeállítás valóban nem tűzforró
márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A melegített csészéről...:

Az egyik unokatesómmal gyakorlatilag "otthon vagyunk egymásnál", nála rendszeresen csinálom, hogy a fűtőtesten melegítem elő a csészét, vagy ha sietünk, akkor mikroban vízzel, ahogy valaki fentebb javasolta is.

Ezt már ugyan nem írtam le a kifejtésben, mert gondoltam teljesen hülyének néztek majd. Mindenesetre most mondom, hogy ezt én sokszor alkalmazom, és akkor is langyinak érzem a kávét!!!!


Az még hogy rendszeresen előmelegítek meg vitézek a mikroban... Hát....

Pont azért szeretnék automata darálós kávéfőzőt, hogy ne legyen az a sok előkészület, hanem gombnyomásra jöjjön a forró nedű..


De az eddigi tapasztalatok ezmiatt a langyossàg miatt nem győztek meg.


Illetve pont azért tettem fel a kérdést, hogy létezik-e forrót főző, vagy állítható hőfokú....



Amúgy a csésze, tányér, stb előmelegítés szerintem sem ördögtől való, de inkább éttermekbe, vendéglátóipari egységekbe való, ahol inkább az a cél, hogy addig ne hűljönbki a cucc, míg a vendégek elé kerül.... Otthon azért ne már...

márc. 24. 07:36
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
le lett írva, hogy állítható, ezentúl minden más csak hiszti
márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!