Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mi alapján süttök-főztök?...

Ti mi alapján süttök-főztök? -úgyértem mit vesztek figyelembe? Pénz, idő, egészséges legyen, gyors legyen, tálpláló legyen, lakjál jól, finom legyen, egyszerű vagy különleges legyen, változatos legyen?

Figyelt kérdés
köszi
2012. júl. 13. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Toplistám:

Első hogy változatosan főzzek,ez fontos nekem

Második: Épp mi akciós ezt mindig meglesem:)

Harmadik szempont az idő ha hétköznap csinálom


Az hogy finom legyen és tápláló ez alap. Az hogy egézséges ez nem igazán tartom be,szeretem a jó magyaros konyhát,de pl ha tudom hogy csütörtökön pl oldalas lesz akkor szombaton nem fogok mondjuk csülköt csinálni,hanem következő menünél mindig akkor könnyebb kaját :)

2012. júl. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amihez kedvem van és eszembe jut, és ami van is a boltban alapanyag.
2012. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
hogy valtozatos legyen, lehetoleg ne tul hizlalo, és ne legyen tul kulonleges, szoval ne kelljen megvennem egy rakat cuccot hozzá amit soha semmihez nem fogok használni
2012. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami feltételeket felsoroltál, azokat szinte egyszerre mindet betartani nem lehet. Mert vagy gyors legyen, de akkor nem valószínű, hogy különleges. Ha különleges, valószínű nem olcsó, stb.

Tehát ez ahogy éppen jön: ha a pénztárca diktál, akkor azé az elsőség. Ha egyéb elfoglaltság miatt az idő szükös, akkor arra figyelek. Ha éppen kényeztetni akarom magam, akkor nekiállok valami különlegesnek. Amikor viszont kifejezetten ráéhezek valamire (amit a szervezet megkíván), akkor azé az elsőbbség.

Nincs olyan, hogy egyszerre minden feltételnek eleget lehessen tenni.

2012. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami általános érvényű nálunk, mindig olyat próbálunk csinálni, amit mindenki szeret, vagy egyszerre 2 féle kaját (én pl. imádom a lencsefőzeléket, és jó is az néha, de apum nem eszi meg, ilyenkor neki mást főz anyum) és hogy laktató, tápláló legyen.

Emellett hétköznapi menünél fontos szempont, hogy gyors és pénztárcakímélő legyen, ezáltal egyszerű is.

Hétvégén pedig jöhet a finomabb, időigényesebb, amolyan a "család kedvencei" kaják pl. húsleves, gulyás, pörkölt nokedlival, frissensült stb.

2012. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. júl. 20. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!