Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan drága egy Pöttyös...

Miért olyan drága egy Pöttyös Túró Rudi? (90Ft/db) Hiszen elvileg magyar termék. Magyar terméknek nem kéne olcsóbbnak lennie?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 17:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

18:13

Köszi!

Nem tudok mondani. De ez rendesen meg lett válaszolva.

2013. jan. 25. 18:15
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Ha megveszed, akkor neked megéri... fene sem ért téged.

Ha nem éri meg, nem veszed meg.

2013. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Egyszerű a válasz. Alapvető dolog, hogy a piacon lévő termékek árát a kereslet kínálat viszonya határozza meg. A túró rudi igen keresett termék, sokab szeretik, emiatt sokat is készítenek belőle, és az ára is magasabb. Na már most ha elkezdene csökkeni az érdeklődés iránta, egy halom rudi a nyakukon maradna, ha nem csökkentenék az árát. Vagyis valószínüleg csökkene az ára, ha nem szeretnék annyian és kevesebbet vásárolnának. De ez nem így van, én is nagyon szeretem. :) Egyébként ha többet veszel egy csomagban, olcsóbban jössz ki. Meg figyelni kell az akciókat, anyukám sokszor hoz haza 300-400 Ftért óriás pöttyös csomagot, amiben 5-6 db van.
2013. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

ezen már én is gondolkodtam, mondjuk nem túrórudi, hanem pálinka kapcsán.

Adott egy üveg(fél liter) magyar, bolti pálinka (zsindelyes, szicsek stb nem tudom, nem szoktam venni) amiért nem szégyellnek 5-6-7-8 ezer forintot elkérni.Magyarországon,Magyar pálinkáért, ami ráadásul nem is jó, mert sokkal jobb a házi (ez nem paraszt hozzáállás, tősgyökeres budapesti vagyok; ez pusztán tapasztalat ! ).

Olaszországban, Spanyolországban szinte fillérbe kerülnek a jobbnál-jobb borok, a hazai boltjaikban; Franciaországban ugyanígy a pezsgő..akkor itt miért olyan drága,pont a hazai ?

és lám nem csak a pálinkára igaz ez, ahogy írták előbb a tojás, a kenyér, a tej..az alapvető élelmiszerek ára úgy emelkedik napról - napról, hogy az hihetetlen.

Egyébként mindez azért van,mert a magyar ember sajnos olyan,hogy tök mindegy milyen sz@rt vesz meg, csak legyen olcsó...

ezért kerül a szlovák tej 3ad annyiba mint a magyar, mert azt viszik, a magyart meg nem, és így tovább,ez mindenre igaz.szinte senkit nem látok CBA-ban vásárolni (én sem szoktam, mert a közelben nincs is),mindenki sparba, tescoba, lidlbe, aldiba jár; és ott nyilván nem a magyar termékek akciósak.

Alapvetően a vásárlási szokáson kéne változtatni, de hát ezt nem lehet csak úgy átállítani többmillió ember fejében.

Mi húst, zöldséget, tojást csak magyart veszünk meg...sokan meg húsból is a gusztustalan, csomagolt, tesco-s pl: csirkét veszik meg, aminek fal színe, és víz íze van, arról nem beszélve, hogy ezeket az állatokat hogyan tartják (Anglia-i székhelyű a tesco, egyszer láttam egy műsort, hogy miért is olyan olcsók a tesco-s csirkék;de ez mindenre igaz).Nem bírom megérteni,hogy egyeseknek ennyire mindegy,mit esznek meg, mit visznek be a szervezetükbe.Nem véletlen született az a mondás,hogy az vagy amit megeszel.Akit sz@rt eszik, az vszínűleg, egy zsugori, fösvény, irigy, spúr sz@r alak.

Inkább eszek keveset, de jó minőségűt, magyart..mint vmi gusztustalan szlovák, lengyel nagyüzemi, ízetlen terméket.

2013. jan. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem magyar, a holland Friesland tulajdona.
2013. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: de legalább itt gyártják és valaki dolgozik az üzemben, és az alapanyag is hazai.
2013. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szia!Ezen a kérdésen már én is gondolkodtam. Elsősorban tényleg az a probléma, hogy már nem magyar, csak sokan tévhitben élnek. Ha rámész a pöttyös oldalára, akkor ott megtalálod a gyártó céget. Onnan, pedig egy ugrás [link] és máris láthatod, hogy ez egy magyarországi leányvállalat. Ez a legfőbb ok, amiért drága.

Egyébként, akik írták a kereslet-kínálat magyarázatot, arra reagálnék, hogy helyettesítő termékről van szó, tehát nem lehet a dolgokat ennyire leegyszerűsíteni. Ez azt jelenti, hogy a vásárló dönthet más édesség vásárlása mellett, vagy akár már más túró rudi mellett is, (mivel már azt is többen gyártanak). A helyettesítő termékeknek, pedig árrugalmasnak kell lennie, ami azt jelenti, hogy igazodnia kell jobban a vásárlók anyagi elvárásaihoz (mivel megtehetik, hogy vesznek helyettük mást. Nem úgy mint egy egyedi terméknél, pl. egy gyógyszernél, amit csak egyvalaki gyárt és mondjuk az AIDS ellenszere lenne, akkor a gyártó határozhatná meg a maximális árat, mert az emberek többsége úgyis kapkodna érte és nincs más, akitől megvehetné). Itt szerintem egyszerűen az az érdeke a cégnek, hogy minnél jobban kiszipolyozzák a vásárlóerőt. Később, megszüntetik a céget a magyar dolgozókkal /nem érdekük fenntartani, természetesen ők is a saját országuk érdekeit tartják szem előtt./ Valaki írta, hogy legalább Magyarországon gyártják, magyar munkaerő, magyar alapanyagokból-ez csak ideig-óráig késlelteti a folyamatot, majd ténylegesen rákényszerüljünk a külföldről behozott ott gyártott ottani anyagokból készült terméket megvenni, és az aztán a teljes csőd. Megint csak kevesebb munkahely, csökken a vásárlóerő (aki mellesleg megint valószínűleg nem a maradék magyar terméket veszi), majd már a külföldi vackot sem tudják megvenni az emberek. (Még több munkanélküli, majd hajléktalan.)

Amúgy sajnos tényleg sok magyar termék drága, már ha csak az őstermelőket vesszük szerintem van, hogy ők sem tudják olcsóbban adni a terményeket, mint más zöldségesek, aminek az lehet az oka, hogy nekik sem éri meg termelni, (de nem tudom konkrétan, tőlük meg lehet nyugodtan kérdezni személyesen a piacon). Nekik is kell fizetni számlákat, utazást, ruházkodni, stb. befektetni a termesztésbe és gondolom ez sem olcsó, ahogy nekünk sem! /És akkor még nem beszéltünk a vidéki közbiztonságról, hogy lopják a terményeiket, és lassan már nemhogy másnak, maguknak sem fognak tudni termelni, (hiszen úgyis elviszi a tolvaj). Ez, pedig egy öngerjesztő folyamat: mert a ruhákat sem magyar cégek gyártják többnyire, az egyik legnagyobb áramszolgáltatónk illetve vízművünk is külföldi tulajdonú, benzin stb., így csak dől kifele a pénz az országból, nem forgatják vissza...

Szóval szerintem készülj fel, hogy egyre drágább lesz minden, ha ez nem változik és nem indul be magyar cégekkel a termelés. Ugyanis teljes mértékben a külföldiek kezében leszünk, (hacsak már most nem vagyunk) és ők fogják diktálni a szabályokat. Sajnos...

2013. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Vegyél óriás pöttyöset!

Egy elég belőle a kisfiamnak (ovis) uzsonnára.

Teljesen jó méret :-)

2014. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!