Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy átlagos család mennyiszer...

Egy átlagos család mennyiszer eszik húst a héten? Nálatok hányszor van, és általában milyen?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 18:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

Hát nálunk úgy van, hogy vasárnap és hétfőn husos leves van, vasárnap tepsis csirke krumplival, hétfőn pedig vmi egyszerű a leves után.

Kedden és szerdán főzelék van hozzá pörkölt vagy fasírt. Csütörtökön rakottvmi ami darált sertéshúsból van.

Pénteken egytálétel de van benne szalonna, virsli vagy kolbász. Szombaton pedig amit kérünk hal rizzsel vagy maradékok stb

Szóval így kb mindennap eszünk húst jó nem azzal lakunk jól de eszünk.

Főleg csirkecomb, csirkemell. Sűrűn darálthús ami sertés, hétvégi levesbe kacsa vagy pulyka kerül. Halat ritkán eszünk, májat is. Vadat nem eszünk.

2013. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15%

Gyerekkoromban hetente egyszer volt (csirke), plusz felvágott, ünnepekkor disznó, néha marha. Ez eléggé kiborított egy idő után, akkor lettem szigorúan vega egy ideig... 20 évig évi párszor ettem húst (halat vagy vadat, esetleg házit, ha hozzájutottam), mostanság havi egyszer, valami finom, zsíros halat.

A kedvenc húsaim a házi disznó és a lazac, szárnyast semmiképp, soha.

2013. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%
Én napi fél kg. csirkemellet eszek, diéta miatt. Bizony, naponta legalább 1 csirke hal meg értem. Köszönöm csirke.
2013. ápr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Hogy a pics@ba nem lehet hasznos egy "nálatok hányszor van" kérdésre adott válasz????? Ha valakinél mindennap van az mitől hasznosabb vagy kevésbé hasznosabb, mint ahol ritkábban van??? Az eszem megáll.... Felütötte a fejet az irigység, vagy mi?
2013. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozta le, de legen ez a legnagyobb öröme az életben :)


Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 13. 10:48
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi minden nap eszünk, és mindig frisset. Nem szokott maradék kerülni másnap az asztalra. A tésztaételeket is húsosan készítjük, nem szeretjük a vega kajákat. Minden félét készítünk, van, amikor többet is. A családom nagyon szereti a vad húst, én viszont nagyon utálom, így nekem külön készül valami más. Minden héten van csirke, marha, disznó, hal. Ezeken kívül gyakori a már említett vad, de nagyon szeretjük a kacsát és a libát is. Leggyakrabban csirkét és marhát eszünk. Szeretjük a sülteket, pörkölteket/paprikásokat, de darált húsos ételeket is imádjuk. Elég változatosan étkezünk, rengeteg új receptet próbálunk ki, de nem tudnék szerintem évekre visszamenőleg olyat említeni, mikor ne lett volna húsétel itthon.
2013. ápr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez attól függ, ki főz. Ha én, akkor nincs hús, ha anya, akkor esetleg van. De én is eszem húsos dolgokat, csak nem szeretek a hússal foglalkozni. Továbbá mindig anya veszi a húst, és ha nincs ideje utána megcsinálni, akkor néha én csinálom meg.
2013. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!