Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Annyi itt a vega, a fogyózó,...

Annyi itt a vega, a fogyózó, hogy az irgalmatlan. Felvetődik bennem a kérdés, hogy eszik e még valaki (rajtam kívül) itt hasonlókat?

Figyelt kérdés
Pl házilag abárolt szalonna, hurka, kolbász, füstölt csülkös babgulyás, vagy húsoskáposzta, szal ezeket a jó tömény, laktató kajákat. S nem csipegetve, hanem olyan igazi " emberes" adagokat. :)

2013. júl. 16. 03:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A vajas kenyeres vagyok. Én szeretem a salátákat, de ha folyamatosan azt eszem, ízesítés (öntet) nélkül, akkor néhány nap után már minden bajom van. Én azt hiányolom, hogy manapság már a főzőműsorok se foglalkoznak ilyen hagyományos ételekkel, hanem a végy egy fürjtojással kezdődik..:D
2013. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze: bográcsos pacalpörkölt, köröm-pörkölt, marhapörkölt. Ti is tudjátok mi a jó!

Frissen sült házi-kemencés kenyérszelet (olyan nagyanyám-beli) még melegen megkenve liba-zsírral, beborítva pirosra érett paprikával, karikára szelt vastag-húsú, szaftos paradicsommal. Utána pedig 1-2 olyan őszibarack, amibe ha beleharapsz, abban a percben a könyöködik csurgott a leve!!!


Hol vannak ma már ezek a kaják?

A kenyeret amit megveszel, 3 nap alatt bezöldül a lakásodban, a zsír sem biztos hogy látott libát, a disznózsírról nem is beszélve, nyúlós-ragadós, persze a vaj, a margarin és társai sem különbek, amikor a kés nyomán "felperdül" a kenyérről.

2013. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

12-es vagyok!

Persze, ahogy megnyíltak a határok, azzal együtt beáramlott a rengeten külhoni gasztronómia is. Most szándékosan nem írom, hogy az egészségtelen, nyugati mekis kaják, stb. stb. Pedig elsősorban az okozza a gondot. Amikor a munkahellyel rendelkező emberek nem a napi 8 órát, hanem esetleg ennél többet dolgoznak, és másra napközben nincs idő, csak ezekre az egészségtelen, és sajnos sok esetben csak túlsúlyt okozó kaják elfogyasztására.

Legalább az emberek egy része már eljutott gondolatban odáig, hogy ezeknek véget kellene vetni, és az oda nem figyelésből eredően felszedett plusz kilóktól meg kellene szabadulni, stb. stb.

Hát ezért van ennyi fogyózó!

A vegákat én sem értem, de elfogadom, mivel mindenkinek joga van azt enni, amit akar!


Részemről mára még van egy tányérral a vasárnapi húslevesből, most megyek és megsütöm a fincsi diós-palacsintámat!!!!

2013. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a család nagyon szereti az általad felsoroltakat. Apukám 70 éves, anyukám pedig 64. Télen-nyáron tele van a hűtő mindenféle malacsággal, amihez maximum egy kis paradicsomot, paprikát, hagymaszárat rágcsálnak el, azt is azért, mert én kérem. És egyszerűen nem értem, hogy lehet nyáron folyamatosan ilyeneket enni, és miért húzzák a szájukat, ha friss dinnyével, cseresznyével kínálom őket.


Én is nagyon szeretem a jó zsíros husikat, a szaftot, de nem tudom magam kánikulában ilyenekkel folyamatosan tömni.


Tegnap pl. birkapaprikást ettem puliszkával vacsira, ma reggelire pedig gyümisalit, mert ehhez van kedvem :)

2013. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban ! jó volt olvasni a kommenteket.Hagyományos magyar koszton nevelkedett családunk minden sarja,ennek szellemében vezetem én is a háztartásomat.

ha külföldre tévedünk, megkóstoljuk természetesen a helyi specialításokat, de mindig megállapítjuk, hogy nekünk a magyar konyha az igazi világunk.benne minden jóval, ami a kérdésben is benne foglaltatott, és még folytathatnám a többi földi jóval, mi szem-szájnak ingere.

Most ebédre éppen csontvelőnek állunk neki, jó sok borssal, paprikásan, pirított kenyérre kenve... :D

A mérték persze más kérdés. én pl egy falatot sem vagyok képes lenyelni, ha már jóllaktam, legyen az az utolsó falat, akkor is a tányéron marad.

2013. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is eszik a család minden hasonló finomságot. :) Pacalpörkölt, körömpörkölt, rántott hús, reggelire libazsíros kacsamáj hagymával... Ezek az igazi ennivalók, nem az abonett. :)
2013. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok vega, de nem eszek ilyen ételeket. Sok húst eszek, szeretem a csirkét, a kacsát, disznót, marhát, de az ilyen szalonna meg kolbász félékkel ki lehet kergetni a világból. Meg az összes zsíros hússal is. Normális húsokból emberes adagokat meg tudok enni, imádok is enni, de zsírban tocsogó ételt nem vagyok hajlandó megkóstolni se. A leveseket élből nem szeretem, így a babgulyás kilőve. A húsos káposzta csak simán nem az én ízvilágom, ahogy a töltött káposzta sem. Pörköltöket szeretem, de ebből is van, amit borzasztó zsírosan készítenek, áll a bogrács tetején a 2 centi zsírréteg. Az olyat kihagyom.
2013. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
nálunk is szinte mindenki eszik ilyeneket!
2013. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mi szoktunk ilyeneket enni, még nyáron is, ha megkívánjuk.

A nyári könnyű ételeket nem is szeretem. Nem is laknék jól velük, a zöldségekkel ki lehetne kergetni világból. A magyaros ételektől lakok jól.

2013. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi is ilyesmiket eszünk :) Nagypapám körömpörköltet reggelizik :D jajj, meg amikor csinálnak friss hagymás vért!!! imádom!!! meg a véres hurka! töltött káposzta!!! na, most,hogy leírtam, jól megkívántam ezeket a finomságokat.... erre semmi ilyesmi nincs itthon :(
2013. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!