Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az oké, hogy a vaj egészségese...

Az oké, hogy a vaj egészségesebb, mint a margarin, de hogy kenitek?

Figyelt kérdés
Én szívesen átállnék, de nagyon zavar, hogy kiveszem a hűtőből, és kőkemény. Van valami trükkje? Vagy vegyek vajkrémet?
2009. dec. 18. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
mikro
2009. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátunk, akik csak vajat tesznek a kenyérre, ők sohasem teszik a hűtőbe, hanem valami kis kétfalú tálkában tárolják amiben víz van.
2009. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha vársz 5 percet akkor lehet kenni, nem hiszem hogy sok kivárni.
2009. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ráteszel egy darabot a kenyérre, és pár másodpercre beteszed a mikroba. Ha nincs mikro, akkor hajszárítóval is megfújhatod. A másik módszer, hogy evés előtt 20 perccel előveszed a vajat. Pl. reggel felkelés után kiveszed a hűtőből, lezuhanyzol, felöltözöl, megágyazol stb., és mire leülsz reggelizni, kenhető lesz.
2009. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kezemben melegítem. (a gyerekek a legváratlanabb időpontokban jönnek rá ehetnékére.)

Szóval kicsit melengetem,aztán lapos késsel vékonyan kezdem leszedni. Tehát szinte párhuzamosan tartva a vaj felszínén.

2009. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

a friss vajat habverővel felvered, és ezt a habos cuccot teszed a hűtőbe, így sokkal könnyebben kened.

Vagy pedig csinálj belőle ghít az egészséges is és nem romlik! A neten találsz rá receptet.

2009. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem szokás hűtőben tárolni. Vannak külön vaj-tartók nekik, pont emiatt.

Amúgy 5 perc alatt nem enged fel... Én 3-4 órákat is vártam rá régebben.

És a mikrós vaj nem az igazi. Enyhén szólva is gusztustalanra tud ázni tőle a kenyér.

2009. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ha nincs hűtőben, akkor nem romlik meg? Nálunk pl. távfűtés van: 26 fok.
2009. dec. 18. 15:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet venni olyan vajat is, ami nem lesz kőkemény a hűtőben, hanem akkoris kitűnően kenhető.

Egyébként nem muszáj hűtőben tárolni, nálunk még sosem romlott meg.

2009. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vajat nem kell hűtőben tárolni, megfelel neki a fűtetlen kamra is. Azt azért nem mondanám, hogy távfűtéses lakásban hűtőn kívül is eláll. Akkor legalább hideg vízben kell becsomagolva tartani.
2009. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!