Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sokan azt mondják hogy a tej...

Sokan azt mondják hogy a tej egészségtelen. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2014. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Semmi se egészségtelen, ha nem zabálod magad tele.
2014. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
elvileg nem tudod rendesen megemészteni
2014. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Csak hasztalan az ember számára, többet ér ha kecske/tehéntejet iszol 2 havonta mondjuk 5x, mintha napi szinten innál Aldis dobozos tejet.


Ha elgondolkodik az ember honnét tudnak ennyi "tejet" legyártani, kis utána járással rájön az illető hogy tejport higítanak, és túlvizezik, ezzel növelve a mennyiséget. Ezért van annyi lötty a boltokban.

2014. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Az erjesztéssel előállított tejtermékek egészségesek, már nincsen bennük laktóz, amit sok ember valóban nemigen tud lebontani (és helyette a bélbaktériumok bontják erős gázosodás mellett).
2014. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elgondolkodik az ember honnét tudnak ennyi "tejet" legyártani, kis utána járással rájön az illető hogy tejport higítanak, és túlvizezik, ezzel növelve a mennyiséget. Ezért van annyi lötty a boltokban."

Azt tudod, hogy a tejporhoz előtte ugyanolyan mennyiségű tej volt szükséges? :D Szabad hülyének lenni, de a saját téveszméidet azért kár terjeszteni. A bolti tejek tejből készülnek. Nincs világméretű tej-összeesküvés.

2014. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
NEM igaz! Ezt csak újabban találta ki valaki. Az öregek akár csecsemőkoruk óta itták a tejet, és tejallergiáról nem is hallottak. Ha az ő szervezetük fel tudta dolgozni a tejet, akkor a miénk is feltudja. Csak lehetőleg házitejet kell inni, vagy magas zsírtartalmút.
2014. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én több mint 2 éve semmilyen tejterméket nem fogyasztok, minimális mennyiségben sem, egyrészt mert nem szeretem az ízüket, másrészt mert más fehérjeforrásokat "jobban szeret" a gyomrom. Elvileg nem vagyok sem laktózérzékeny, sem tejfehérjeérzékeny. Azt nem tudom megmondani, hogy mennyire egészségtelen vagy egészséges, azt viszont kijelenthetem, hogy a tej nem létfontosságú táplálék, lehet nélküle is élni. Ebben a témában pedig nem lesz soha sem egyetértés. Akinek bírja a gyomra, és az ízét is szereti az fogyassza, aki meg nem, az ne.
2014. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
manapság sem mindenki tudja megemészteni a tejet
2014. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A testépítők szokták mondani, ami részben igaz, hiszen izom építéshez a tej nem megfelelő tápanyag, de nem egészségtelen feltéve, ha nem liter számra iszod, de ha szereted idd nyugodtan, nem lesz tőle bajod ahogy eddig sem.
2014. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!