Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A sajt egészséges? Baj ha...

A sajt egészséges? Baj ha mindennap eszek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Elsősorban zöldségeket, gyümölcsöket, magokat kellene enni. És ezeket lehet kiegészíteni, ha kell, egy kis hússal, sajttal. Maga a sajt szerintem nem túl egészséges, mert erősen feldolgozott étel és savasít. Szóval ne sokat belőle, és ne ezzel lakj jól elsősorban, hanem mondjuk kelbimbóval, brokkolival, lencsével, babbal, sárgarépával, feketeretekkel stb., amihez kiegészítőként jöhet egy kis sajt is.
2010. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Minden nap annyira nem nyerő. Ha a reggeli kenyére raksz egy szeletett az oké de ha többet az már káros. Azt már csak hallkn mondom hogy elég drága mulatsság minden nap sajtott enni.
2010. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A sajt - bármily furcsa is - a nem egészséges ételek listáján van. Nézz csak utána. A kalóriaértéke is elég magas. Inkább fogyassz helyette kefírt. Sajtot pedig csak módjával.
2010. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Állítólag a migrén kiváltó oka is.
2010. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Károsnak nem mondanám csak hizlal.
2010. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
A franciák nagy sajtzabálók, mégsem jellemző rájuk a kövérség. Én minden nap eszem sajtot, viszont soha nem kenyérrel, hanem felkockázva almával, körtével, aszalt fügével, vagy egyszerűen ráolvasztom olívaolajon párolt zöldségre, és világ életemben vékony voltam. Rengetegféle sajt van, nem mindegyik zsíros. Legjobban a mozzarellát és az ementálit szeretem, de szívesen próbálok ki mindenféle sajtokat. Egyed te is nyugodtan, semmi bajod nem lesz tőle!
2010. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az "igazi" sajt egészséges, de a tesco-s műsajt már nem annyira. rá is van írva: "tej jellegű készítmény" mikor megláttam, majdnem dobtam egy hátast....szóval meg kell nézni, sajt-e a sajt.
2010. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok a zsír benne,de a kalcium is. A műsajtokkal tényleg vigyázni kell!
2010. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, inkább a sajt, mint mondjuk egy döglött macska.
2010. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Figyu, én sajtfüggő vagyok és megnőtt picit a koleszem a sok állati zsír miatt, de tuti nem lesz soha csontritkulásom vagy rákom... Nyilván ehetsz minden nap, csak ne az tegye ki a kaja nagy részét mint nálam :) Fő az egyensúly... Ja és 100x egészségesebb a szalonna/kolbász/szaláminál ha már az állati zsíroknál tartunk.
2010. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!