Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért mondják a tejet nem...

Miért mondják a tejet nem egészséges ennivalónak?

Figyelt kérdés

1. ennivaló vagy innivaló? ezen is vitatkoznak

2. nem egészséges vagy egyenesen egészségtelen? ezen sem tudnak megegyezni sokan

3. generációk nőttek fel úgy, hogy szlogen volt "a tej élet-erő-egészség", gyerekeknek alapvető tápláléka volt

4. vajon a tápszerkorszak szorította ki a tejet vagy a bolti tejek silányulása, esetleg mindkettő?

5. kinek jó, ha mégis jó: gyereknek vagy felnőttnek? ha nem, miért nem? mi lesz velünk tej nélkül?

6. alapvető élelmezés része, mi lesz azzal, akinek tejpótlásra nem futja, tejet meg esetleg ne igyon a fentebb tárgyaltak miatt?

7. miért kezdtek el ezen egyáltalán vitatkozni? hiszen évtizedekig megdönthetetlen volt, hogy a tej mennyire fontos és egészséges

8. egy kedves hozzászóló itt korábban egyenesen addig ment, hogy azt írta a tejre: "a legsz@rabb táplálék" tényleg sz@rozzuk, a kisgyerekek meg sírnak érte, mert az anyjuk esetleg nem tudja megvenni?


Mi a helyzet a tejjel, kedves hozzászólók?


(ennek örömére megyek, és megiszom egy nagy pohárral, ebben azt hiszem, benne van a véleményem)


2011. okt. 25. 15:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
erre a válasz engem is érdekel:)
2011. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem fogsz választ kapni, legfeljebb lesz hozzászóló, aki amellett foglal állást, hogy egészséges és lesz, aki amellett hogy nem egészséges.

Olvastam én is már rengeteg cikket és egy könyvet is arról, hogy nem szabad tehéntejet inni, mert az a bocinak való, máshol meg azt, hogy igyuk a tejet, mert egészséges.

Nekem sokszor viszkető pöttyök lesznek a nyakom a tejtől, és van amikor úgy megkívánom, hogy két pohárral is megiszom és semmi bajom nem lesz.

A csuda tudja már hogy kinek lehet hinni ennyi információ között. :-)

2011. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom az igazi tej biztos ,hogy egésszéges. Az UHT tej nem hiszem,hogy az lenne.

Valamit mindig kitalálnak ,hogy mi jó és mi nem amikor gyerek voltam még a suliba is osztogatták a tizórai mellé. A hugom aki 5 ével fitalább már az hallota,hogy nem jó.

Különben meg ha arra gondolunk ,hogy mindenre lassan azt modják ,hogy nem jó akkor nem kellene enni.. Mindenki döntse el maga ,hogy neki mi a jó. Egyébként is van 1 olyan mondás ,hogy ait a szervezet megkiván ételek terén azt meg kell adni neki..

Maradok az igazi HÁZI tej melett.

2011. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 doboszoli ***** válasza:
82%

A kergemarha-kór hisztéria idején, két pofára ettem a tatár bifszteket.Ugyanígy a csirkebaci idején a rántott csirkecombot.

Nem álltam át olajra a zsírról, mert nem szeretem.

Pont a tejtől ijednék meg?

2011. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Antimod ***** válasza:
Állandóan változik erről a vélemény orvoskutatói körökben is, így még nem tisztázott. Extrém mennyiségben biztos nem az (főleg ha jó zsíros).
2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Lassan már mindenre kitalálják, hogy nem jó ebben a mocsik műanyag botox és génmanipulált Cristofel világban :p...én literszámra iszom a tejet, semmi bajom nincs gyerekkorom óta, 190 magas vagyok, nem rekedtem meg sehol, nem fosok, hányok tőle, pedig naponta liter lemegy, sőt házitej, most kapja fel a fejét sok ember...és főzetlenül. Nem lettem kerge, nincs semmi bajom tőle. A tehén a legszebb és legjobb állat ami létezik, a panelba is felvinnék egyet ha tehetném, direkt csecsről szopnám. Vigyázzatok, ne vegyetek levegőt sem, az is káros és szennyezett. Ja, és ittam sokszor 6-7% zsírtartalmú bivalytejet, eszek sajtot, juhtúrót, juhsajtot, meg minden egyéb tejterméket szívesen.


33F elemér

2011. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 doboszoli ***** válasza:
86%
Egészségedre Elemér!!
2011. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elemér, haláli vagy! :-)) Egészségedre!
2011. okt. 26. 19:15
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Köszönöm :)


Ceruza Elemér

2011. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
valószínű azért mondhatják mert azért tartalmaz pár nem egészen egészséges összetevőt is mint pl. a zsíradékok, ami ugye érrendszerei megbetegedéseket okozhat.. tehát a magas zsírtartalmú tejek nem biztos hogy hosszú távon egészségesek.. másrészről valahol láttam hogy szó volt az UHT tejről... ugye ez egy angol rövidítés.. Ultra High Temperature ami túlzottan nagy hőmérsékletet jelent.. az ilyen tejeket elvileg 140 fokra hevítik így azokba a mikróbák, mikroorganizmusok elpusztulnak.. a pasztőrözött tejnél elvileg csak 70 fokig hevítenek így ott ezek a mikróbák megmaradnak viszont a vitaminok is ellentétben az UHT tejnél. Tehát döntse el mindenki ki mit iszik én azt mondom hogy a házitejnél nincs jobb, napi szinten 1-2 pohárnyi belefér a menetrendbe :)
2011. dec. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!