Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szervusztok! Miből és hogyan...

Szervusztok! Miből és hogyan lehet a lehető legolcsóbban cukorbeteg számára nokedlit készíteni? Nagyon kis pénzű nyugdíjasról van szó! Talán ha tésztákra is tennétek javaslatot, nagyon megköszönném a nevében!

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáj nokedlit enni, a tojás OK, s az olcsó.

Vagy lehet kevés nokedlit enni... Az a helyzet, hogy az igazán szénhidrátszegény nokedlik nem a legolcsóbbak. de sok cukorbeteg eleve sok szénhidrátot eszik (ez a tipikus gyakorlat, ezt ajánlják az orvosok. nekem 160g elég sok, s nem vagyok vele egyedül. egy cukorbetegnek jobb jóval alatta maradni, bár másnak sem árt), úgyhogy beleférhet, de a felszívódás sebességére akkor is ügyelni kell. Meg nem mondom, a zab milyen, a teljes kiőrlésű cuccokkal az a bajom, hogy gluténesek, a barna rizsliszt nem hiszem, hogy olcsó, bár ahogy vesszük, én jelenleg szegényebb vagyok, mint sok kisnyugdíjas s lent, szezámot, kókuszt, tökmagot, mandulát használok lisztként (vagy magliszteket), viszont eléggé leesett az ételköltségem a régi, normálisabb életemhez képest, alapvetően nem a fentieken élek (azért jócskán vannak drága cuccaim még, de azok vagy kalóriadúsak, vagy alig használom őket). Úgyhogy ezt igazából messzebbről nézem, egy kis drágább liszt bele tud férni.

Sajna tényleg ez van, ha nagyon rámegyünk az egészségre, az olcsó opciók igencsak kezdenek kikopni.

2015. jún. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
A tészta mennyivel jobb, mint a nokedli? Mindegyik gabona, egyiket se szabadna enni. Nem kell nokedlit enni, párolt zöldségeket egyen köretnek, ha mindenáron kell köret. Most nagyon jó áron vannak az idényzöldségek.
2015. jún. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én teljesen áttértem a tönkölybúza lisztre, ennek jobb a felszivódása mint a rendes búza lisztnek. Ebből is létezik teljes kiörlésű és fehérliszt is. Nekem a nokedli csak a fehérlisztből jött be, de minden máshoz a teljes kiörlésűt használom. Ezt egyébként még keverheted zabliszttel is.

Ezek ugyan kicsit drágábbak mint a sima liszt, de megfizethető kategóriába tartoznak.

Tésztát pedig a durumtésztát ajánlom.

Valóban nem muszály nokedlit, tésztát enni, de nekem is tele van a hócipőm az állandó pároltzöldséggel. Nem vagyok zöldség ellenes, de mindennap meg nem enném.

Egyébként próbáld még ki a kölest és a gerslit köretnek, ezek is jobbak mint pl a rizs.

2015. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
A rizs helyett én a bulgurt használom, nekem az "jött be". Persze akármit is eszik, annak a ch-tartalmát a napi engedélyezett mennyiségnél figyelembe kell venni egy cukorbetegnél, és más egyéb kajáknál kell!!! vissza-venni!
2015. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

2-es, ha nem értesz valamihez, ne szólj bele.


Igazából a fehér liszten kívül szinte bármi más jó, de ha nem jönnek be a teljes kiőrlésű lisztek, akkor minimális arányban lehet keverni fehérrel is. A lényeg, hogy a napi megengedett szénhidrát mennyiségen belül legyen.

Egyébként, ahogy fentebb is írták, nagyon jól lehet helyettesíteni kölessel, bulgurral.

2015. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5: Ez, amit mondasz, nem gyógyítja meg a cukorbetegséget. Amit én mondok, az viszont igen. Ha valakinek csak az a célja a diétával, hogy éppen ne haljon meg kezelés mellett, akkor nyugodtan mérgezze csak tovább a testét. De ha gyógyszer nélkül akar élni és meg akarja menteni a még működő inzulintermelő sejtjeit és regenerálni a már tönkrementeket, akkor hagyjon fel minden gabonával, krumplival, finomított olajjal, alkohollal és gyümölccsel, illetve minimalizálja ezeket!
2015. jún. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nézz szét a ch-mentes kaják között = cukorbetegeknek ír-e valami "testhezálló" nokedli-receptet!

Egyébként sok más egyéb jó kis kaját is lehet találni benne, a különböző okokból speciális étkezésre kényszerült emberek részére.

2015. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha valaki már cukorbeteg, nem fog belőle kigyógyulni, és igenis kell nekik szénhidrát, de ahogy már mondtam, amihez nem értesz, ne szólj bele
2015. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kell a cukorbetegnek a ch!! Csak a napi kötelező = megengedett mennyiséget nem mindegy, milyen féle-fajta kajákkal viszi be a szervezetébe! Mert az előírt napi kötelező ch erősen összefüggésben van a számára rendelt gyógyszerek mennyiségével, hatóanyagával! Tehát az is keményen visszaüt(het), ha lényegesen kevesebb ch-t eszik meg a nap folyamán!!!


Ezért minél alacsonyabb ch-tartalmú kajákat eszik, az esetben valamennyivel többet ehet mennyiségben, mintha fehérlisztes, édes-cukros, stb. stb. kaját enne!!!

2015. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os; akkor mi marad, mit lehet enn

PL. az édesburgonya sem jó akkor, gondolom. Rizst lehet? Dinnyét esetleg? Az olivaolaj az jó, vagy nem? Meg vannak a többi csak préselt olajak, dió, mandula, biztos az jó.

Nincs elég más étel, nem tudom elképzelni,hogy akkor hogyan enne az ember.

2015. jún. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!