Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyit költessz havi szinten...

Mennyit költessz havi szinten kajára, hányan vagytok, kik (pl egy nagyi, 3 hónapos gyerek stb), mit és mennyit esztek?

Figyelt kérdés
Hol vásárolsz? Min tudsz spórolni? Eszel étterembe?

2022. nov. 8. 21:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk közel 1 millió, de mi minden este étteremben vacsorázunk.
2022. nov. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

2 felnőtt és havi 100. Annál csak kevesebb lehet.

Rendszeres főzés, Lidl, Penny, hentes, piac.

2022. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagyok. havi 30 ezer jut. Hogy hogy spórolok? Könnyű annak akinek nem futja ennivalóra.
2022. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy kapsz e bármi ingyen kaját vagy kupont annak igaza van, szóval ezt is írjátok kerlek5. Aki normális választ írt annak köszönöm. Én kolis vagyok és havonta kb. 50 ezret költök magamra, nem eszem étteremben, sok zöldség gyümölcs, tescoban vasarolok.
2022. nov. 9. 17:28
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
13 A havi 30 ezret hogy tudod beosztani?
2022. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Gondolom kevesebb gyümölcs és zöldség, hiszen a kaloriabevitel neki is fontos, de mondjuk a teszta olcsóbb és több benne a kaloria, mint a saláta
2022. nov. 9. 20:21
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

~200 ezer 3 fő (1 kamasz, két felnőtt)

Menütervezéssel főzök, változatosan, megválogatott alapanyagok, 50 %-ban háztáji/bio, a férjemnek sok hús kell, a gyerek és én sok halat eszünk. Van kert, bár idén katasztrófa lett a termés, így mondhatom, hogy max 10%-ban járult hozzá a büdzséhez, normál esetben azért 40 % ez a szám. Idén ami lett, és fagyasztóban van: 5 kiló málna, 6 kiló szeder, 4 kiló barack. Lesz még dió, ha megpucolom, illetve 7 db sütőtök. Valamint csicsóka is van a kertben, de azt csak én eszem. Nem kapunk sehonnan kaját sajnos, sem készet, sem alapanyagot.

Részletes költségvetésem van, azt is tudom, egész évben mennyit költöttem például fokhagymára.

az élelmiszerkiadások megoszlása csökkenő sorrendben az elmúlt félév adatai alapján átlag havi fogyasztás:

65 ezer ft hús/hal (ez még csökkenni fog, mert az elmúlt hónapban feltöltöttem a fagyasztót kétfajta hússal, így nyilván keveset kell venni már)

20-20-20-20 ezer ft húsáru-tejtermék-zöldség/gyümölcs-egyéb szárazáru

15 ezer ft édesség (ezt most újratervezem)

16 ezer ft rendelt kaja

10 ezer ft tojásra (ez is újratervezés alatt, de 100 db tuti elfogy)

7 ezer ft pékáru

6 ezer ft kávé és egyéb üdítő


Az áramszámlához havi 3000 ft-tal járult hozzá a főzés (indukciós lap, és villanysütő). Van egy nagy fagyasztószekrény, és egy hűtő. Előbbi 15 kW/hó, hűtőt nem tudom.

Ezt is lecsökkentem a jövőben, mert minden második hétvégén kint főzök nagy adagokat, amik mennek a fagyasztóba. A fát ehhez nem kell venni, mert a kertben rengeteg gally termelődik, simán meg lehet főzni rajta elég sok kaját.


Piacon, Aldiban, Ecofamilyben, termelőtől vásárolok. Mézet, tojást munkatárstól veszek.


A spórolásról: legfőbb alapelvem a szezonalitás. Mindig az a legolcsóbb, és leggazdagabb tápanyagban, aminek szezonja van. Például most van a sütőtök, gyökerek, cékla, káposztafélék, savanyúkáposzta, gomba, száraz hüvelyesek szezonja. Ilyenkor van a tartalmas, meleg levesek időszaka, amelyek szerintem gazdaságos ételeknek számítanak.


A másik elvem az, hogy az adagok árát kiszámolva lehet megállapítani egy ételről, hogy "olcsó"-e. Egy olyan adagot veszek alapul, amivel jól lehet lakni, és gazdag tápanyagban. Például ezért nincs nálunk önmagában túrós csusza, mert egy igen drága étel, és igazából szénhidrát és fehérje. Ha még rászámolom a pörcöt, ahogy a nagykönyv írja, luxus kategóriába esik szinte. Így nálunk csak köret lehet szalonna nélkül, jóval kevesebb túróval és tejföllel.

Aztán szoktam csinálni többfunkciós fogásokat, amivel időt is megtakarítok. Példa: paradicsomos ragu (köznyelvben bolognai, de nem az eredeti receptet követem) 2-3 kiló húsból csinálom, reszelek bele rengeteg sárgarépát és zellert, így nagyon kiadós lesz. Ezt kis adagokban fagyasztom, és lesz belőle spagetti, töltött bagett, húsos palacsinta, valamilyen rakott zöldség.

Sorolhatnám még, de így is hosszú lett, bocsi.

2022. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 everlight ***** válasza:
84%
1 magamra havi -100-120 ezret.
2022. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
15ös, sehogy. Írtam hogy nem mindig jut kajára. De két naponta igyekszem enni, legtöbbször össze is jön.
2022. nov. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

kb 100 ezer, 2 felnőtt

Lidlben vásárolunk leginkább, néha Ázsiaiban. Minőségi dolgokat veszünk, mindig főzünk. Tojást néha kapunk családtól. Leginkább tonhalra és zöldségre megy el a pénz. Kávét, üdítőt, édességet kb egyáltalán nem veszünk, helyettük pisztáciát, kesudiót. Szendvicskrémet, kenyeret, granolát mi magunk készítünk általában, így sokkal olcsóbban jövünk ki. És finomabb is. :)

2022. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!