Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Önkiszolgálló kassza vs...

Önkiszolgálló kassza vs hanyományos kassza?

Figyelt kérdés
Te melyiket részesíted előnybe?
2023. nov. 3. 22:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mit és mennyit veszek. Kis mennyiség, és nincs közte semmi, amin széfer vagy kemény címke van(pl alkohol, ruha), akkor automata. Gyorsan végzek sorban állás nélkül.

Ha nagy mennyiség, akkor már csak azért se az automata, mert annak rakfelületére csak korlátozott mennyiségű áru fér el rendesen.

Akkor is az automatát részesítem előnyben, ha nagy pénzt szeretnék felváltatni vagy aprópénzt lenyeletni.

2023. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
27%
Általában az önkiszolgálónál szoktam fizetni, mert azzal az öregasszonyok meg sem próbálkoznak, így gyorsabban halad a sor. Viszont ha kevesen vannak a boltban, szívesebben megyek hagyományos kasszához. Így is kaszálnak rajtam eleget, akkor már szolgáljanak ki, illetve fizessék meg a pénztárosokat.
2023. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
39%

miert van lepontozva ah valaki azt vallja, hogy a hagyomanyos kasszak onkiszolgalova alakitasaval igenis elbocsatanak majd embereket az adott cegtol?

Ez jem.bullshit


minden automatizalas, gepesites celja hogy kevesebb emberi munkaerore legyen szukseg persze nezhetjuk a konnyebb lesz pl otthon van mosogatogepunk, de egy cegnel mit kezdenek felszabadulo munkasokkal? Nezegetik oket es kifizetnek utanuk netto, brutzo es szuperbrutto bert...nem egyszeruen elkuldik oket.


Vegyunk egy peldat:

ALDI ott aki kasszas, az beall a raktarba is, arut pakolni is, sutni is a pekseg reszbe stb. ha naponta atlag 3 kassza megy 8 oraban, akkor az 3 embernek majdnem a teljes munkaideje. Ha beszerelnek 4 onkiszolgalo kasszat es az emberek zome oda megy, akkor valoszinu még 1 kasszaban se kellene napi 8 orat uljon ember. Kerdes mit csinal a ceg a felszabadulo 2x8 ora munkaidovel alias emberrel? Beallitja oket takaritani? eddig is takaritott valaki, beallitja őket arut pakolni, eddig is pakolta valaki...szoval lehet sakkozgatni, de az igy felszabadult munkaerore kizarolag abban az esetben lesz szuksege hosszutavon, HA vagy kibovitik az adott aldit vagy tobb vasarlo lepi el a boltot. Szerintem meg az konnyen belathato, hogy a magyar vasarloero nem hasit es egy uzlet kibovitese nem olyan egyszeru...


Persze ha tartos munkaerohiany miatt kenyszerul egy bolt az onkiszolgao kasszak beuzemeltetesere, meg egyebekre, akkor meg regen rossz...

2023. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
25%

Hagyományos kassza szigorúan!

Az önkiszolgáló kasszáknál sokszor átverik a vásárlót.

2023. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
90%
24# Mivel verik át?
2023. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%

Nálam leginkább attól függ, hogy melyik üzlet milyen jellegű önkiszolgálója.

Másodsorban az is szempont, hogy mit vásárolok.

Pl. a Decathlon szuper megoldását mindig használom, a Tescoban is azóta, hogy a kezdeti dolgokhoz képest javítottak rajta (pl. viszonylag könnyű dolgokat is rendesen érzékel, mehet egy zacskóba többféle péksüti). A Rossmannban már zavar, hogy a beolvasásra csipog egyet, de nagyon halkan, néha megkeveredek, hogy sikerült-e a leolvasás. A Lidl megoldása borzasztó, kicsi a hely a kassza mellett is, a mérlegelős részen is, nem lehet szorzót beírni stb., úgyhogy ott nem használom.

2023. nov. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
92%

#22 "Általában az önkiszolgálónál szoktam fizetni, mert azzal az öregasszonyok meg sem próbálkoznak,"

Ahol lehet, az önkiszolgáló pénztárnál fizetek. 76F Igaz, nem nő vagyok, és főleg ők tartják fel a sort.

2023. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
87%
Nálam attól is függ, mit vettem, mennyien állnak.
2023. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
87%
Mennyiségtől is függ.
2023. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
87%
SZÉp kártyával nem tudok önkiszolgálónál fizetni
2023. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!