Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mikor volt a tojás 2 Ft 50 f?

Mikor volt a tojás 2 Ft 50 f?

Figyelt kérdés
márc. 20. 12:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
régi szép időkben
márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Most is lehetne olcsóbb nyugodtan, főleg a kicsik
márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is szerettem, most is, nem sajnálom érte a pénzt, de drágállom. 1990 előtt olcsó volt
márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13#

A mostani fizetéshez képest biztos olcsóbb volt régen, de nemrég olvastam egy tanulmányt, amikor azt számolgatták, hogy a régi árak, az akkori fizetésekhez mérten sokszor voltak drágábbak, mint mostanság.

Azt már én teszem hozzá, hogy lehet arányosan drágábbak voltak, viszont a minőségük is sokkal jobb volt.

Pl akkoriban nem azért vették meg sokan a házi tojásokat, mert az "bio" volt, nem is ismerték azt a szót, de volt szemük, látták, hogy a nagyüzemi tojásoknak még a színe is fakó, sárga... citromsárga.

Amikor a kérdéses 2.50 körül volt egy tojás ára, a havi fizetések kb 3ezer forint körül voltak egy munkás esetében, de számoljunk sokat, legyen 4ezer.

Egy havi keresetéből vehetett 1600 darab tojást.

Most 70 forint körül van a tojás ára, de volt már 100 forint is, számoljuk annyival.

1600x100 = 160 ezer.

Régen persze, hogy minden olcsón volt, de a fizetéseket mindig keveselltük.

Én még vettem 7 forint 20 fillérért kétkilós kenyeret, és volt 10.80-ért három kilós, azt is cipeltem haza gyerekként - a sokat emlegetett 3.60-as kenyér ár.

Akkor is kevesellték a fizetéseket a szüleink, nagyszüleink, ami lehet akkoriban 1000 forint sem volt.

márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
Jó régen. Általános iskolás a 90-es évek első felében voltam. Akkor 6,50 volt a tojás és emlékszem hogy mindenki sápítozott, hogy milyen drága. De az 50Ft-os literenkénti benzinárnál is már ment a lázadozás.
ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!