Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit szoktak kérdezni a SPAR-ba...

Mit szoktak kérdezni a SPAR-ban fizetéskor?

Figyelt kérdés

Én siket vagyok, és eléggé rosszul látok, így sajnos nem igen tudok akárhogy kommunikálni másokkal. Általában bevásárlásnál nincs is semmi gond, kártyával szoktam fizetni mindig. De van egy pénztáros a SPAR-ban, ahova szoktam járni, aki néha, amikor már minden terméket leolvastatott, és fizetnék, elkezd kiabálni, valamit másként kéne csinálnom. Mondtam már neki párszor, hogy nem hallok, nem tudom mit mond, egyszer már kis füzetet is vittem, hogy írja le, de csak tovább beszélt, meg kezdte a következő vásárló termékeit leolvasni... Szóval ki kéne találni, mit mond, és aszerint válaszolni neki. Én arra gondoltam, hogy SuperShop kártyát kérhet, vagy hogy lesz-e még valami, vagy kártyával fizetek-e. De ismerősök azt mondják, ezeket nem igen szokták kérdezni a pénztárosok... A kártyámat mindig előre kiveszem, és odarakom a pultra miközben bepakolom a cuccokat, így talán láthatná előre, hogy azzal fizetek. Sose szoktam mást kérni, bár ez kiderülhetne abból, hogy nyújtom felé a kártyámat. Láthatóan felismer, mert egyre jobban kiabál mindig, hogy miért nem csinálom már megint, de ezek szerint arra nem emlékszik, hogy mindig bankkártyával fizetek, és nincs SuperShop kártyám...

Szerintetek mit kéne mondom, ami lehetőleg válaszolna a kérdésére? Egy "nem" elég lehetne, ha azokat kérdezné, amiket fentebb írtam.


2016. dec. 11. 10:33
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Na kiderült, hogy mit mondott a pénztáros.


Ilyenkor gondolkodom el azon, hogy amíg a vakoknak ott a fehér bot, addig a siketeknek semmi hasonló nincsen. Persze nem olyan kéne, hogy kötelező jelleggel a mellükön viselnék, hogy mindenki tudja, hanem egy kártya formájában a tárcájukban, ami az egész EU-ban egyértelműen jelezné, a siketséget. És ha szükség van rá felmutatnák, ha meg nincs, akkor meg a tárcájukban maradna.

2016. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!