Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A: discos f1 káposztából mit...

A: discos f1 káposztából mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A bátyám hozott egy ilyen génmódosított káposztát és nem olyan se az íze se az álaga hogy káposztának nevezhessem. Piacon vette termelőtől. Eredetileg káposztalevest akartam, de kuktában órákig főzve káposztapépet kapnék. Még a megszokottól finomat.

2020. febr. 5. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A: discos f1 káposztából mit lehet csinálni?"

Ez valami kódolt üzenet?

2020. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Lefordítaná valaki magyarra a kérdést!
2020. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha se íze, se bűze, abból nehezen lesz jó kaja. Max ha vmi nagyon fűszereset csinálsz.
2020. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült megoldani a rejtélyt:

Ez a káposzta, amiröl szó van:

[link]


Ez ugyan NEM génmódosított, hanem simán szelektált (ahogy legalább 100 éve nemesítik a zöldségféléket), szóval nem jó a kiindulási alapja a kérdezőnek.

Másrészt semmilyen káposztából nem lesz ehető kaja, ha "órákig" főzi kuktában, bármilyen káposzta megfő kukta nélkül is maximum egy óra alatt!

Emellett ez a káposzta főleg savanyításra lett kiszelektálva, ezért nem javasolt megfőzni, legfeljebb salátának elkészíteni!

Ha főzni akarja valaki, akkor igen rövid főzési idővel kell számolni - mire felforr, addigra gyakorlatilag puha is, a hiba nem a káposztában, hanem a kérdező fejében és a főzési módszereiben van.

2020. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten vadászom a nagydobosi lapos káposztára, csak sajnos ritkán tudom kifogni.

Ebből a legfinomabb a töltött káposzta, selymes vékony levelei vannak, könnyen hajtogatható, nem törik.

Így amikor látok valahol, rögtön 3-4 fejet veszek, sós vízben kicsit meglobbantva, levelenként konyhakészre készítem és lefagyasztom. Rengeteg helyet elfoglal, de nem érdekel, annyira finom és könnyen kezelhető.

2020. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok

Persze a lapos káposztából is van újabban "hamisítvány", ami ugyanolyan kemény, vastagerű, törékeny mint a gömbölyű.

Ha a tiéd Kérdező, nem kőkemény, hanem laza levelű, akkor az az igazi!

2020. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen laposat szoktam venni Vecsésen egy termelőtől és ezt savanyítom hordóban. Sosem volt még problémám vele, mindig nagyon finom lesz a végeredmény.
2020. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ez ne genmodositott hanem max hibrid :D ne keverd azert a fogalmakat... nalunk meg tulos a genmodositott (masik dolog h termeszetes uton mar minden noveny genmodositotta magat, ilyen a termeszet :D)
2020. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#3-nak volt igaza annyi füszert tettem hozzá hogy a végére nem tudtam mit eszek. Megpróbálom savanyítani.
2020. febr. 6. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!