Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A trapista sajt felbontás...

A trapista sajt felbontás után meddig áll el a hűtőben?

Figyelt kérdés
Mikor már picit ilyen “zokni” :D szaga van akkor megromlott? Vagy ez csak az a bizonyos sajt szag?
2022. nov. 2. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha fóliában csomagolt, én kibontom. Kistányérra teszem. 4-5 napig is eláll. A külső rétege megkeményedik. Lereszelem, egy jó omletthez kiváló.


Ha nem nővényi sajt, nem műsajt, akkor sokáig eláll.

2022. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
A trappista alapból nem büdös. Akkor már nem jó minőségű. Én folpackban tárolom, vagy az eredeti csomagolásában jól bezárva, jópár napig eláll.
2022. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha felsz, hogy tul sokaig nem hasznalod fel, fagyaszd le.


En kerek trappistat szoktam venni, 8 reszre vagom es ugy teszem a fagyasztoba egyenkent.

2022. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Felbontott sajtot nagyon max 5 napig szoktunk megenni, azt is csak akkor, ha nincs szaga/kellemetlen íze.


Egyébként tényleg le lehet fagyasztani :) Kiskoromban anyukám is sokszor tett el egész tömb sajtokat fel szelve. A kiolvasztasra kell figyelni csak :)

2022. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 L.. István ***** válasza:
100%
Enyém már vagy egy hetes, holnap megeszem.
2022. nov. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

Néhány napig, talán egy hétig. A sajtnak alapból nincs jó szaga, amíg nem penészes és nem kőkemény, addig ehető. Sőt, ha egy kicsit elkezd penészedni, még akkor is levághatod róla a penészes részt és megeheted a többit.

Amúgy valóban le lehet fagyasztani, én is szoktam.

2022. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!