Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit jelent számodra a minőség...

Mit jelent számodra a minőség a táplálkozásban?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki nálad a gyakorlatban az elv, miszerint a minőségi élelmiszerből kevesebb is elegendő?
2023. jún. 24. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak minőségi ételeket eszem, így ezzel az elvvel a gyakorlatban nem értek egyet. A gyomrom, de legfőképp az agyam kalibrálva egy bizonyos ételmennyiségre, az alatt éhes maradok, még ha nem is halnék éhen, de diszkomfort érzés.

Nálam a minőséget az jelenti, ha nincs benne tartósítószer, ízfokozó, kátrány és mesterséges színezék. Innentől kezdve nekem minden étel minőségi.

2023. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minőség a táplálkozásban? Hogy változatosan táplálkozok. Fogyasztok gyümölcsöt, nyers zöldségeket, húst, magvakat, gabonafélét, főtt ételben is jelen vannak a zöldségfélék, hüvelyesek. És hogy kerülöm a tartósítószeres, ízfokozós élelmiszereket.
2023. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kitana. ***** válasza:
100%

Én nem viszem ezt a témát nagyon túlzásba, de mindenféle tápanyagot igyekszem fogyasztani, kevés kész kaját veszek, több zöldséget, hüvelyest eszem, stb.

Mondjuk kevés húst eszem, mióta egyedül élek, mert utálok nyers hússal dolgozni és annyira az ízüket meg az állagát sem szeretem a húsnak, szóval húsos kaját kb heti 1-2x eszem max, ha nem ritkábban.

Gyümölcsöt is max smoothie formájában fogyasztok, mert a gyümölcsök állagát se szeretem csak úgy magában, de smoothieként szoktam olyanokat, amik erre alkalmasak.


Igazából tényleg csak arra figyelek, hogy normális alapanyagokból csinálok valamit, régen nagyon sok mirelit lasagne-t, konzervkaját, üveges kész szószt, ilyesmiket ettünk, vagy csak húst körettel, zöldség nélkül, pizzát rendeltünk heti szinten stb. Viszont kevésbé vagyok fáradt, levert, úgyhogy annyira nem hiszem, hogy szarul ennék, még ha nem is tervezek annyira tudatosan, hogy mikor mit egyek.

2023. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy olyan dolgokat eszem, amik önmagukról vannak elnevezve.

Pl zöldséget rizzsel, banánt, zabpelyhet eperrel, mogyorót, brokkolit fűszeres tepsis krumplival, natúr joghurtot lenmaggal, szóval kerülöm a feldolgozott élelmiszert, meg ami nem "önmagáról van elnevezve"

Pl egy dínó alakú nuggets gyorsfagyasztott burgonyarösztivel és hamburgerszósszal ebéd esetén igencsak utána kell nézni, mi is az az étel valójában, mert annyira feldolgozott, hogy már nem is önmaga.

2023. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!