Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Amerikai palacsinta vagy az...

Amerikai palacsinta vagy az európai a jobb?

Figyelt kérdés

Szerintem az amerikai is finom pl reggelire mintsem külön desszertként mint ahogy mi esszük, de hiába mindkettő palacsinta, ég és föld, mármint nem rosszabb de teljesen más élmény. Ahogy mi az ameriakait ők vajon ismerik az európait? Lehet ha megismernék újragondolnák az elképzelésük a palacsintáról, hogy ez egy desszert is nem egy "édes reggeli".

A tészta íze is full más. Az amerikai olyan sima, inkább sósabb ízvilág öntet nélkül, az európai édesen tésztásabb.


2023. aug. 14. 07:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ismerik az amerikaiak is leginkább franciaként .

Nekem teljesen jó az amerikai is mint desszert, egyébként kedvelem és készítem mind a kettőt.

2023. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más jellegü a kettö, nincs olyan, hogy jobbb vagy rosszabb, emellett csak MO-on nevezik mindkettöt ugyanúgy!
2023. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai palacsinta pancake az európai meg crepe néven fut angol nyelvteruleten. Ismert mindkettő.
2023. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Az amerikainak inkább a tésztája a lényeg, azt kell nagyon jól eltalálni, öntetnek leggyakrabban valami nulla értékű tömény cukrot használnak, ami üres kalória.

Az európainak szimplább a tésztája, és nem azon van a hangsúly. A töltelék a lényeg, ami jóval több, és amellett, hogy karakteres ízűek, jól lehet őket ízesíteni, nem csak szimplán édesek, általában jóval magasabb biológiai értékkel rendelkeznek.

Egy túrótöltelék, diótöltelék, vagy akár egy jó gyümölcslekvár, ízben, és biológiai értékben más dimenzió, nem is összehasonlítható pl. egy juharsziruppal.

2023. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Ízlésekről nem vitatkozunk.
2023. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő finom, nekem az európai jobban ízlik, valószínűleg azért mert ezt szoktam meg.
2023. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő.
2023. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jöhet
2023. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
A miénk.
2023. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

A kettö teljesen más kategóira.

Az amerikai reggelire való "zsömle helyett" valami, a francia/európai meg egyértelmüen desszert.

Mivel más szerepe van az étrendben, ezért nem lehet egymáshoz képest minösíteni, ez kb olyan, mintha a zsömlét meg az aranygaluskát akarnád összehasonlítani.

2023. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!