Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az amerikai palacsinta vagy a...

Az amerikai palacsinta vagy a sima palacsinta a jobb?

Figyelt kérdés
Melyiket főzzem holnap?

2023. márc. 4. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Amerikai palacsinta
Sima palacsinta
39 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször hagyományosat sütök, ritkábban amerikait. Mindkettő finom.
2023. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 L.. István ***** válasza:
100%
A főtt palacsinta nem finom :-) Jó mind a kettő, én a hagyományosat jobb szeretem.
2023. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen toronymagasan a "sima" nyeri a versenyt.


Az amerikai, szinte nettó egy vastag lisztes üres szénhidrát,, mint ha kanállal ennéd a lisztet, zsírral, az öntet pedig szintén egy biológiailag hulladéknak minősülő, üres kalóriákat jelentő tömény cukor, ami semmilyen értéket vagy említésre méltó ízt nem képvisel. Emblematikusan képviseli az ételkészítés parasztvakításra épülő , hányingert keltő legalját.


A sima, ezzel ellentétben, sokkal inkább a töltelékről szól.

Maga a tészta is egy viszonylag sok tojásos, értékelhető produktum, de arányaiban ez elenyésző.

A töltelék a lényeg, ami lehet akár teljes értékű fehérjében gazdag túrós palacsinta, amit távolról se képes megközelíteni egyetlen amerikai odafosott zsírnövesztő hulladék se.

Vagy értékes esszenciális, nélkülözhetetlen zsírsavakat tartalmazó töltelék, amit egy diótöltelék ad!

Vagy egy koncentrált ásványi anyagokat tartalmazó gyümölcssűrítmény, ami a dzsemek jellemzője.

Gasztronómiai élmény, és íz tekintetében, pedig a lehetőségek, korlátlanok!


...Mármint a sima esetében, aminél a töltelékeket a lehető legigényesebb módon lehet variálni!

A számtalan aszalt gyümölcstől kezdve, a sokféle citrusfélén keresztül, a több száz éves finomításon átment tradicionális ízekig, bármi a rendelkezésre áll.


Szemben az amerikaival, (opálosan buta szemekkel nézek ki a fejemből, miközben ki kell törölni a nyálat a számból, mert a nyeléshez hülye vagyok) : tegyünk rá mesterségesen előállított, tömény cukorból készült "juhar"szirupot, mert attól még 3 kilót tudok hízni, és vagány, ha nagyobb a belem, mint én magam.

2023. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Kinek mi…


Apple vagy Alphabet


Ferrari vagy Porsche


En szeretem mindkettot, a hagyomanyos = crepes azt haromszog formaban szeretem, nem komcsi modban feltekerve - mogyorokremmel, az amerikait = pancake ugyan így, vagy jammel

2023. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A sima,normális palacsinta.
2023. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Sima. Nem szeretem a vastag palacsintát. Nem az igazi, ha nem lehet feltekerni.
2023. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
sima
2023. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Én jobban szeretem az amerikait. Igazából azok a japán pufi palacsinták néznek ki a legjobban, olyat még nem ettem sajna
2023. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

16:26 ki pontozott le?


Biztos valami nemzethy rubeles… 😂😂😂

2023. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom nem minket vársz holnap palacsintázni, így a legegyszerűbb lenne megkérdezned azt/azokat, akiknek "főznéd" a palacsintát!

(Én speciel a hagyományos magyar palacsintát szeretem.:)

2023. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!