Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Összeállítottam az étkezési...

Összeállítottam az étkezési piramisomat mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

1.hús amin látszik,hogy egy állatnak a testrésze.(csirkecomb,oldalas,stb)

2.hús amin nem látszik,hogy állatnak a testrésze(csirkemell,fasírt,hús pörköltek,szalonna,kolbász,szalámi,virsli,sonka,stb)

3.állati eredetü ételek feldolgozatlanul(tojás,tej)pl.rántotta,tükörtojás,tej,kakaó,

4.állati eredetü ételek feldolgozva(tojást tejet tartalmazó ételek:túró,sajt,tejföl,és minden ami tartalmazza ezeket pl sütiben tojás,tej).

5.bolti gyorsfagyasztott mirelit ételek vagy bolti mesterséges színezéket,tartósítószert tartalmazó ételek,bolti péksütemények kenyerek,zöldség,gyümölcs,olcsóbb alap élelmiszerek+azok a bolti élelmiszerek amik alap hozzávalókból otthon is elkészíthetõek

6.intenzíven olajos/zsíros/cukros ételek(sültkrumpli,gulyásleves,sok cukrot tartalmazó desszertek)

7.gomba,hal,tofu,fõtt/sütött zöldségek,minden bolti hozzávaló szénhidrát,cukor,só,fehérje forrás ami az 5-ös pontnak is megfelel,tészta,rizs,cukor,só,vaj,tejtermékek,tojás+mindenféle hozzávalók

8.nyers zöldségek/gyümölcsök,házi teljes kiörlésü kenyér,barna cukor,xilit,méz,tengeri só,luxus hozzávalók közvetlenül a származási helyükrõl(pl. olívabogyó-olaszország,sajt-hollandia,zöldségek-magyarország,hal-tenger/óceán stb..szóval közvetlenül a termelõtõl való beszerzés).

9.ez alatt már fényevõnek kéne lenni...


2015. febr. 13. 16:38
 1/6 A kérdező kommentje:
minnél inkább lejjebb válogat az ember annál egészségesebb lessz.
2015. febr. 13. 16:44
 2/6 anonim ***** válasza:

XD

Kb. ennyi.

2015. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nyílván teis feltetted magadnak a kérdést,hogy miért egészségesebb egy hús vagy tej ha nem látszik rajta,hogy az egy állat vagy egy része...ez etikai kérdés én úgy gondolom,hogy az egészséges étrendbe beletartozik ez is.
2015. febr. 13. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy gondolom.

Pont ezért szeretem látni, hogy miből van.

Egy csirkecombot nem tudnak "gyártani".

Pulykamellfilé szeletet igen.

Az egyik a legtermészetesebb, ellenőrizhető alapanyag, a másik egy ipari hulladék.

2015. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ehhez a gyáraknak semmi köze ha látod rajta,hogy az egy comb és az állat azt használta amikor sétált stb az valamikor élt... én nemtudnék így megenni egy állati testrészt
2015. febr. 13. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy mi van? Méz, cukor miért lenne jobb mint a tojás? A holland sajtot megeszed de a magyart nem? A halat igen de a csirkét nem? Ez nagyon zavaros. Tészta, rizs, cukor a második legegészségesebb blokkban, zöldség, gyümölcs a negyedikben?
2015. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!