Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy lehet így eladni egy...

Hogy lehet így eladni egy kiló burgonyát? :o ( Teljesen elment tőle a kedvem.

Figyelt kérdés

Rántott karfiolhoz akartunk párommal egy kis petrezselymes krumplit, vett is egy kilót a párom. Vígan pucoltam, már tettem is bele őket a vízbe. A kezembe akadt egy gyanús krumpli, volt egy kisebb vájata, ami már elfeketedett. Na mondom, megrohadt volna egy krumpli? Gondoltam megnézem, hogy csak itt ilyen, vagy az egész olyan már? Tehát levágtam a krumpliból egy vastagabb szeletet, és amikor belenéztem ...


Egy kész, elfeketedett barlangot láttam, a már üres krumpli belsejében pedig egy bogár mászott. Egy időre biztos, hogy elhagyom a krumplis dolgokat :(



Mindig jól nézzétek meg még a boltban, hogy mit vesztek, nehogy így járjatok! :S


2015. máj. 11. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
1 krumpli miatt ekkora patáliát csapsz? Mert még ha mind iylen lett volna.... Meggybe is petézik a kukaclégy, akkor azt sem veszel 1 évig? Vegyél mindenből zacskósat, meg műt, abban bizti nem csalódsz
2015. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem eszem meggyet, de köszönöm. Nem csaptam nagy patáliát, csak egyszerűen elment a kedvem, a gusztusom ez a látvány után. Még nem igazán volt ilyen problémám. Kidobtam azt az egy szem krumplit, csináltam helyette rizst. Természetesen megoldottam a problémát, de mint élmény, nem hagyott benne jó nyomot.
2015. máj. 11. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, de ilyen minden szabadföldön termő növénnyel megtörténhet! Hol vetted?
2015. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha te csak tisztítás után találtad gyanúsnak, akkor aki eladja, annak milyen röntgen szem kéne, hogy belelásson, hogy milyen belül?


Egyébként meg nem egy félkész ételről van szó.

A burgonyát nem gyártják, hanem terem. Amilyen az időjárás, a környezeti tényezők olyan lesz.


Ha veszel egy kiló meggyet, abban is lesz kukacos.

Ez van. Ez 10.000 éve működik így.


Május közepe van. Ilyenkor a tavalyi ó burgonya bizony már nagyon ó. Erre lehet számítani.

Ez olyan, mint ha januárban azon csodálkoznál, miért nem zsenge zöld a káposzta.

Mert a természet ezt adja, és efölött nincs hatalmunk.

2015. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kistescoban vettük, Harasztin.


Nem tisztítás után, hanem hámozás közben került a kezembe, még rajta volt a héja, amikor felfedeztem rajta a vájatot.

2015. máj. 11. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nemár ezen problémátni, nevetséges...
2015. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A karfiolt jól átnézted miután kiáztattad? Mert abban is szokott elbújni szép zöld hernyó!
2015. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Egy kilónyi krumpliban egy hibásat találni nem tragédia, egész jó arány...

Képzeld, aki télire betárol 30 kilótól akármeddig is, hogy mennyi hibással találkozhat, és mégsem kiabál a neten.

A veszteséget be kell kalkulálni, a zöldségféle már csak ilyen.

Az eladót meg főleg nem kellene hibáztatni. Ha nem magad válogattad, akkor nyilván hálós volt, amiről ő végképp nem tehet, hogy milyen került bele.

Talán két hete volt a Spárban akciós 2 kilós krumpli. nejlonban volt, szinte alig lehetett látni mi van benne. A kedvező ár miatt én is sajnos beugrottam, felét ki kellett dobni, mert annyira hibás volt, mégsem vittem vissza, nem reklamáltam.

Nem kellett volna megvennem, mert olcsó, ez a saját tanulságom.

2015. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Sőt.


Ha már szóba került a télre betárazás.

Egy családnak (ha van hova tenni, és rendszeresen eszik) kell télre mondjuk 4-5-6 zsák (25 kg-os) burgonya, egész télre.


Az pl nyilván nem mind jó, megvétel után megéri azonnal átvizsgálni az egészet, mert a rohadttól a mellette lévő is megrohadhat.

Aztán ezt meg kell csinálni havonta egyszer.

Mert attól, hogy októberben jó egy krumpli, nem biztos, hogy februárban is jó lesz.


Mivel nem egy darab műanyag, hanem egy "élő" zöldség, pontosabban épp hogy halott, tehát az lenne a csoda, ha semmi baja nem lenne.

Bármilyen apró hiba, sérülés okozhat később rohadást.



Szóval ha a kilós kiszerelést se napra készen rakják össze, hanem 1-2 hónappal előtte, ott ugyanúgy megvan ez a folyamat.


Egyébként még bogár se kell, meg rohadás se, van olyan, hogy belül egy tök "száraz", barna falú üreg képződik.

Szinte széthasad belül a burgonya.

És azt abszolút nem lehet észre venni.

Idén sok embert hallottam erről panaszkodni, jellemzően lengyel import burgonya volt ilyen.

2015. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%
Találkoztam már "belülről rothadó" emberrel. Fúj, elment tőled a kedvem.
2015. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!