Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit és mennyiből főz egy...

Mit és mennyiből főz egy héten (természetesen hétvégével együtt) egy olyan család ahol kb 130 ezer Ft bevétel van összesen. Mennyi megy el csak kajára? Hogyan lehet kijönni?

Figyelt kérdés

Tippeket és ötletetek várnánk mert a párommal már elég sokat vitázunk ez miatt. Szerinte túl sok megy el kajára. Nálatok mennyi megy el egy héten és milyen ételeket főztök?

A családunkban két felnőtt és egy 1 éves gyerek van aki a tápszeren kívül felnőtt ételt eszik.


2010. aug. 10. 19:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon hálás vagyok, hogy ilyen részletesen írtál. Pont ilyen válaszokat vártam :))) Ügyesek vagytok és a kaják is nagyon jók. Mi is gondban vagyunk a másnapos étellel :S Finnyás család ez is...

Ha jól értem öblítőt sem használsz??? Ecettel öblíted a ruhákat vagy hogy? A mosógépbe öntöd az öblítő helyére vagy külön vízben öblíted? Nem lesz ecet szagú a ruha? Kipróbálnám én is.

Köszi.

2010. aug. 15. 19:42
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :=) Amúgy, a jól fagyasztható ételeket (pl. gombapörkölt, pörkölt, paprikás csirke, töltött káposzta, töltött paprika, fasírt, stb.) eleve nagy mennyiségben főzöm, így legalább egy családi adag megy a fagyasztóba - kb. 1 hónap múlva csak ki kell engedni és főzés nélkül kész az ebéd. De a fagyasztott pörkölt remek alap a gulyásleveshez, babgulyáshoz, rakottasokhoz is.


Igen, jól érted, ecetet használok önlítő helyett. Itt, a fórumon olvastam egy pár kérdésnél, hogy milyen sokan használják, hát én is kipróbáltam. A ruhák egyáltalán nem ecetszagúak, a mosószer illata marad bennük. A mosógépnek jót tesz, mert oldja a vízkövet, a ruhák pihe-puhák, az ecet természetes, nem allergén és sokkal olcsóbb is. Ennyi indok elég? :=) Simán, a mosógép öblítőadaglójába öntök kb. 1 dl-t (nem mérem, csak úgy löttyintek egyet), a gép "intézi" a többit.

2010. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Aztaa! Hát ez nagyon jó!!! Ki próbálom holnap:) Köszi még 1x az ötletet. Még annyi kérdeznék, hogy a színes ruhákon is lehet használni? Nem halványít?
2010. aug. 15. 21:20
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle ruhán és semmilyen kárt nem okoz a színben. Gondold csak meg: a színeresztő ruhákat is ecetes vízben sokták "fixálni", hogy ne fogjanak. Én 10%-osat használok, de a 20-as is tökéletes, akkor nyilván kevesebbet is elég beöntened. Próbáld ki nyugodtan :=)
2010. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk nehezebb a helyzetünk, mert mi kerek 100 ezerből kell, hogy kijöjjünk rezsivel együtt, a szüleim betegek, (nyugdíjasok) és 23 ezer csak a havi gyógyszerük, emellett cigiznek(!) /mindig mondom, hogy ezen lehetne spórolni, de azt mondják, hogy ennyi jár nekik.../

Úgyhogy rezsi nélkül havi 30 ezer, legjobb esetben 35 ezer jut kajára. Disznóhúst csak ünnepekkor eszünk (ebbe beleértve a születésnapot, karácsonyt, húsvétot), de akkor sem karajt. Húst ha veszünk, mindig olyasmit, mint csirke-, pulyka-, kacsa far-hát, szív, esetleg csirkemellcsont. Nem veszünk mirelit kaját. Töltött káposztát konzerv (40dkg) darálthúsból készítünk. Zsírszalonnát szoktak anyáék venni, ha nincs főtt kaja, akkor max azt sütünk. Néha veszünk fél kg-s kenőmájast, de az már nekünk luxus. Nincs pénzünk kólára, szalámira, ásványvízre, chipsre, ilyesmire.

Én sajnos nem dolgozom, nincs lehetőség. Mindenhonnan azt a levelet kapom, hogy nincs felvétel, úgyhogy szűkösen, de megvagyunk.

2010. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
08.26-os vagyok. Írok akkor pár kaját, amit szoktunk készíteni. Tészta minden mennyiségben (anyával hatalmas leveleket gyúrunk, így olcsóbb) krumplis, káposztás, mocskos, túrós, aztán csontleves, főzelékek tükörtojással vagy karikára vágott lecsókolbásszal, (családi házban lakunk nagy kerttel), pörkölt far-hátból, chilis bab hús nélkül (burgonyát szoktunk reszelni bele), káposztás bableves, lángos (elég olcsó és laktató), lecsó, rakott krumpli, halászlé (apukám horgász), sült hal, ősszel szedünk az erdőbe laskagombát, akkor gombapörkölt nokedlivel, krumplipite, lapcsánka, cukkíni rántva, (szeretem, mert hasonlít a rántott húsra), töltött káposzta konzerv darált húsból, nagyon ritkán spagetti szintén konzerv darált húsból, gyümölcsleves, habart krumplileves, sváb krumplileves, paradicsomleves. Ilyesmi. Már nem tudok többet írni.
2010. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Annyit lehagytam, hogy azzal spórolsz a legtöbbet, ha kevés húst esztek és mindig akciós termékeket vásárolsz a boltban.

Ha esetleg érdekel valamilyen recept az előbb leírtakból szívesen leírom. Pl. lángos, mi 1 kg lisztből 12 db-ot sütünk átlagban, és kis dobozos tejföllel együtt is megvan max 250 HUF-ból!

Szívesen segítek, ha gondolod! :)

2010. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

jaj milyen kedvesek vagytok:)

Igen szeretnék pár receptet. Lapcsánka, sváb krumpli leves, mocskos tészta, és hogy ti hogyan gyúrjátok a tésztát anyukáddal? vizet is tesztek bele vagy csak tojást?

2010. aug. 16. 08:59
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Házi tészta készítése: kg 1 kg liszthez 6 tojás teszünk, és 1 csipet sót. Összegyúrod és ha úgy érzed, akkor töltesz hozzá pici vizet, míg nyújtható állagú nem lesz (míg el nem válik az edény falától és a kezedtől). Hagyod állni picit kb fél órát, aztán lisztezett deszkán kinyújtod.

Lapcsánka vagy tócsi:

Hozzávalók: 1 kg burgonya, 5 ek. olaj, 1 hagyma, 3-4 ek. liszt, só.(esetleg bors)

Elkészítése: Meghámozzuk, lereszeljük a burgonyát, összedolgozzuk az olajon pirított hagymával, liszttel, sóval. A maradék olajjal kikenünk egy tepsit, belesimítjuk a masszát, majd sütőben szép pirosra sütjük.

Ugyanezt csinálhatod tűzhelyen bő olajban kisütöd. Ha szeretitek reszelhetted bele pár fokhagymát is.


Sváb krumplileves


Hozzávalók: 40 dkg burgonya, 1 csomó leveszöldség, 1 ek. olaj, 1 púpos ek. liszt, 1 ek. reszelt hagyma, 4 tojás, 1 tojássárga, só, 1 csokor petrezselyemzöld, kevés ecet.

Elkészítése: Kockára vágjuk a burgonyát, karikára a zöldségeket és 1,5 liter sós vízben puhára főzzük. Az olajból a liszttel világos hagymás rántást készítünk és besűrítjük vele a levest. Beleszórunk finomra vágott petrezselymet, ízlés szerint ecetezzük és óvatosan, nehogy szétfolyjanak, beleütjük a tojásokat. 5 percig nem szabad megkeverni és csak kis lángon szabad forralni. Végül a tojássárgát simára keverjük a tejföllel és állandóan kevergetve, nehogy összekapjon, erre szűrjük rá a forró levest.


A mocskos tészta pedig nagyon egyszerű. :)

A kifőzött házi hosszúmetéltet összekevered tetszés szerint lekvárral. Legjobb a szilvalekvár. :)

2010. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm lapcsánka... Úgy megkívántam.:) Anyukám csinálja a világ legfinomabb lapcsánkáját, na meg a nagyim.:)


Amúgy spórolni tudtok még úgy, hogy pl. az ásványvizet 65ft/palack-ért veszitek most, és ebböl mondjuk 2 zsugort havonta, akkor az 780ft/hó. Na most sokszor vannak akciós ásványvizek, és az olcsó ásványvíz sem rossz és pl. van akciós ásványvíz mondjuk 45ft/palack ért, akkor abból vegyél meg mondjuk 10 zsugort, az 2zsugor/hó val számolva 5hónapnyi ásványvíz = 2700ft. Ha csak havonta vetted volna a 2zsugor 65ftos ásványvizet 5hónapon átt, az 3900ft, azaz 1200ftot spóroltál így.(1200ft=2zsugor 65ftos-4zsugor 45ftos ásványvíz azaz 2hónyi +ásványvíz)

Ezt csak azért írtam le hogy lásd, sok kicsi sokra megy.


+Ha tudod hogy miből fogy rendszeresen otthon, tegyük fel tudod hogy heti min. 2x főzöl rizst, és van olcsóbb rizs mint amilyet szoktál venni, de még van otthon rizsed akkor is vegyél belőle és rakd el.Így legközelebb nem kell venned és máris spóroltál.


Remélem segíthettem valamit.:)


Egyébként mi is próbálunk spórolni,akciós dolgokat veszünk,olcsó ásványvizet jó sokat,olcsóbb tejet,nem nagyon veszünk chipset, néha ha van valami nagyon jó akció akkor veszünk több dolgot és ha mondjuk itt alszik nálam pár haverom akkor felbontok 1-1 csomag ropit vagy perecet, de ennyi. most volt akciós nestlé gabonapehely,2-tfizet 3mat kap, vettünk 4et és így 6ot kaptunk, azaz 2 ingyen volt.:)


14/F.

2010. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!