Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Amikor hazsnáltok a konyhában...

Amikor hazsnáltok a konyhában egy kiskanalat, pl kávé, tea megkeverésére, mit csináltok vele: elmossátok, vagy csak leteszitek és legközelebb újra használjátok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Elmosom.
2022. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mi bevezettük azt, hogy mindenkinek egy evőtárgy jut minden méretből, a többit pedig félretettük a vendégeknek. Azóta alig kell valamit elmosogatni a nap végén és az a kevés is patyolat tiszta, tehát még a súrolós munkákat is megspóroltuk. Használatok között meleg vízzel átöblítjük.
2022. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmosom.

Fiatal agglegény koromban, mikor még egyedül éltem voltak próbálkozások a házimunka minimalizálására és, ha tudtam, hogy aznap még használok újra kiskanalat, csak lenyaltam és elöblítettem, majd félre raktam a csap szélére. De azért kicsit idősebben, meg nem egyedül élve már nem spórolom meg azt a 10 másodpercet, amibe az elmosása kerül.

2022. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmosom vagy berakom a mosogatóba, de nem használom újra elmosás nélkül.
2022. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Elmosni? Szo se lehet rola. Még elkopik a végén. Max. lenyalom és a kutyát is megtanitottam már rá, hogy mindig le kell nyalni:-) (Van még ilyen értelmes kérdésed a tarsolyodban?)
2022. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

"elmossátok, vagy csak leteszitek és legközelebb újra használjátok?"


Íratlan szabály, hogy az étkezési eszközöket el kell mosni, ne maradjon azon semmi olyan, ami esélyt ad a baktériumoknak megtelepedni azon.

Az esetek többségében valószínűleg nem lenne gond, de elég ha egyszer elszaporodik rajta valamilyen ártalmas baktérium (pl szalmonella), nyári melegben azoknak elég néhány óra, és némi táplálék (amit az elmosatlan kanálon meg is találhatnak)

2022. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Teás kanalat csak vízzel öblítem le. Ha valami más is van rajta (pl. cukros, ragacsos dolog) akkor megy a mosogatógépbe.
2022. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
84%
Leöblítem
2022. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ. Nagyon sokat főzök. Szóval egy ilyen 5-6 órás főzésnél pl simán átkeverem a keményítő csomómentesre keveréséhez használt kanállal a közben fövő zabkásámat. Vannak határok, de van hogy újrahadznom. Mondjuk 80 szazalekban lenyalom es akkor mar nem hasznalom ujr
2022. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Van pár fix, amit egész nap használok, például van egy teásbögrém kanállal. De ha kószál az asztalon egy kiskanál, simán megkeverem vele mondjuk a limonádémat. Másét persze nem, meg ha valamin pl. nyers tojás volt, akkor azt nem hagyom csak úgy kószálni.
2022. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!