Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet mélyhűtőben lefagya...

Hogy lehet mélyhűtőben lefagyasztott ételt a leggyorsabban és a legbiztonságosabban leolvasztani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy béna kérdés, de tényleg nem tudom, bocsi, és mindenfélét olvastam már neten, egymásnak ellentmondókat is, pl. a mikróról, amit amúgy sem szívesen használok.

Anyatejet tudom, hogy forróvízbe kell tenni, ezt tettem műanyagdobozban lefagyasztott étellel is, amelyet aztán lábasban a fűtésre tettem, de közben olvastam azt, hogy a szobahőmérsékleten olvasztás nem jó, mert elszaporodnak a baktériumok. Logikusnak hangzik. Akkor csak hűtőben és időigényesen?

Hús-, tej- és gluténmentes, vegán ételről van szó, gomba sincs benne, tehát a külön figyelmeztetések erre nem relevánsak.



2023. jan. 17. 23:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%

Ha olyan az adott kaja, pár óra szobahőmérsékleten állás után (hogy ki lehessen szedni a dobozból) felfőzom. De már csináltam úgyis, hogy egy fagyott tömbként és kis vízzel tettem felfőzni.

Ha nem lehet a felfőzést megjátszani a kaja jellege miatt, hűtőben merengetem.

2023. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszi! Rizs, lencse, főtt zöldség - csak egyszer lábasostúl raktam be rizst a jégbe, nevettem is magamon, de gondoltam, sebaj, csak rárakom a gázra, amikor kiveszem, a rizs meg úgy odaégett, hogy azóta is fekete ott a lábas... Tán sok forró vízzel ráöntve kell, nem? Oké, nem lábast többet, meg forralást mondják, hogy forrjon, azt mindennel lehet, amit fel lehet vizezni végül is, rizst is, max. vízízű lesz kissé. De ez a szobahőmérsékleten elszaporodnak a baktériumok most új infó nekem és ráparáztam...
2023. jan. 17. 23:33
 3/41 anonim ***** válasza:
84%

Csak annyi, hogy gyakran kell kevergetni, és figyelni mikor kér még vizet miközben forralod fel.

Ez a szobahőmérsékleti baktérium szaporodás nekem is új infó volt - kicsit el is gondolkoztam az életemen, jónéhányszor én is úgy csináltam. 😅

2023. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
Ha ilyen gyorsan tudnának szaporodni a baktériumok, akkor laborban nem napokat, heteket várnának a tesztekkel. Ez egy hamis néphiedelem, aminek semmi alapja nincsen. Másrészt fagyasztott ételt eleve illik csírátlani elfogyasztás előtt, néhány ritka kivételtől eltekintve, amikor a folyamat tönkretenné az ételt.
2023. jan. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk minden hús szobahőmérsékleten (20-22 fok) olvad harminc éve éjszaka a konyhában, soha, ismétlem soha nem volt belőle bajunk. Feleslegesen aggódsz.
2023. jan. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk mindenféle fagyasztott étel eleve kiadagolva van lefagyasztva. Este átteszem a rendes hűtőbe, és reggel teszem ki a konyhába, ha délelőtt főzöm vagy délre akarom ebédként. Ha dolgozom, akkor addig marad a rendes hűtőben, amig hazaérek, addigra a rendes hűtőben is kiolvad annyira, hogy normálisan lehet melegíteni vagy főzni.

Ez alól kivétel a fagyasztott gyümölcs pl eper vagy meggy, mert azokat félig fagyottan és nyersen szeretjük :)

2023. jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
61%
Hú 4-es, neked nagyon nem ment a biosz igaz? :)
2023. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
81%
Szobahőmérsékleten kiolvasztod nem lesz semmi baja.
2023. jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
86%

Minek kell ezt ennyire túlgondolni...

Kiolvad szobahőmérsékleten, megeszed, semmi bajod nem lesz tőle. Ha rossz, úgyis érzed rajta.

2023. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem kötekedésképpen, csak érdekességként: fagyasztott ételt nem le-, hanem felolvasztunk. Egyszerűen azért mert a hőmérséklete nő felolvasztáskor, nem csökken.


A kérdésre: én, ha tudom másnap mit akarok felhasználni, egyszerűen előző este leveszem a fagyasztóból és beteszem a hűtőbe. Ha gyorsan kell, akkor a micro "defrost" funkciója. Amelyiknek nincs, ott jó a legalacsonyabb fokozat kb 10 percre, időnként átforgatva, széttördelve.

2023. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!