Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit kell tenni a porcukorral,...

Mit kell tenni a porcukorral, hogy nem keményedjen meg?

Figyelt kérdés
Még az eredeti, kibontatlan csomagolásban is összeáll. Van valami bevált praktika? Esetleg tudjátok hogyan lehet otthon porcukrot készíteni? Gyerekkoromban volt egy kávédarálónk, azon "csináltunk" porcukrot. Esetleg valami modernebb megoldás, mert akkor frissen lehetne otthon gyártani és nem állna össze.
2011. márc. 13. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég száraz helyen tartod?

Sodrófával még a zárt zacskóban meg lehet "törni".

2011. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a dobozos nekem is összeáll, én tasakosat veszek, és a lehető legjobban visszazárom, befőttes gumival visszagumizom.
2011. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A spájzban tartom. Próbáltam már az eredeti zacskóban és üvegben is tartani, de mindig megkeményedik. Mikor meg szükségem lenne rá, elég macerás kloffolgatni.
2011. márc. 13. 15:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ezért én sosem veszek porcikrot, hanem amikor kell, akkor a normális kristálycukrot kávédarálóval ledarálom - igy sose áll össze és sokkal olcsóbb is.
2011. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy befőttesüvegbe vagy fémdobozba teszem. Hagyok mellette helyet, így ha összeáll, akkor egyszerűen addig rázom, amíg kopog :) Max. 10 másodperc alatt szétesik :)
2011. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, az egyetlen megoldás, ha mindig csak egy zacsival veszel, nem spájzolsz be.
2011. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg használtam cukrot, és nem tudtam a zacskóban megtörni elég apróra, kivettem belőle egy darabot, és a tészta-reszelőn reszeltem belőle annyit, amennyi éppen akkor kellett.
2011. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én a 40 éves kévédarálóval darálom a kristályt, de csak annyit,ami valamibe okvetlenül kell.pl krémekbe.
2011. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!