Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel színezhetem a marcipánt/...

Mivel színezhetem a marcipánt/fondant-ot?

Figyelt kérdés
SZIASZTOK 1 ÉVES KISLÁNYOM SZÜLINAPJÁRA,barátnőmmel egy katicás tortát készítenénk.a piros ételfestéket megvettem,de nem tudom a fekete pöttyök miből legyenek.Mivel színezhetema marcipánt feketére?
2011. ápr. 6. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet kapni fekete ételfestéket is. De ha nem, akkor nagyon magas kakaótartalmú étcsokit olvassz fel, majd valamilyen szabályos kerek formákba önts belőle (mondjuk muffinsütő aljára, vagy ilyesmi, lényeg h egyformák legyenek). Aztán ha megdermedt, akkor rá tudod tapasztani a tortára. :) Boldog szülinapot a kislányodnak!
2011. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És ha csokidrazsét nyomkodnál bele a marcipánba? Ebben a receptben is így vannak a pöttyök megcsinálva:

[link]

2011. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
széntabletta egy icipici vízben feloldva feketére színezi a marcipánt.
2011. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó sok kakaóportól majdnem fekete lesz.
2011. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:

Lánykám amatőr tortakészítő.(dobostorta.mindenkilapja .hu).

Széntablettát alkoholban old fel, ezek a "pöttyök".

2011. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem tudok neked segíteni, de kicsi lánykádnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!


Engem az érdekelne, hol lehet kapni széntablettát?

2011. ápr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bármelyik gyógyszertárban.van a klasszikus darabos, de van már kapszulás is. azzal mégkönnyebb, mert csak szét kell venni, kiszórni is felodani.

üdv.

2011. ápr. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 05:33

Köszönöm szépen a segítséget!

2011. ápr. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!