Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Géppel sütnénk kenyeret. Jó a...

Géppel sütnénk kenyeret. Jó a rendes liszt (tehát nem kimondottan kenyér) és a normál élesztő is?

Figyelt kérdés
Végre vettünk egy kenyérsütő gépet. A tájékoztatóban világosan leírják, hogy kenyérliszt kell és porélesztő. A párom szerint a fenti alapanyagok is tökéletesek...hát nem tudom, próbálta valaki így?
2011. aug. 7. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó, én is abból sütöm, de ilyenkor keverni kell a simalisztet rétesliszttel, rendes élesztőt használok én is mindig, nekem a porélezstő nem jött be.
2011. aug. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon jó oldal hogyan kell a gépben sütni, én is innen tanultam, mert a leírás szerinti nem volt jó.


[link]

2011. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves ÉvaJuli! Nagyon hasznos ez az oldal:)
2011. aug. 7. 07:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sima liszttel és porélesztővel is szoktam sütni, attól függ, hogy mikor milyen kenyeret akarok. Tökéletes így is. Extra kenyérlisztet sosem vettem, mert sokallom az árát. Rozslisztet, réteslisztet szoktam különféle arányokban a sima finomliszthez adagolni, ha "különlegesebb" kenyérre vágyunk.

Fontos! Minden kenyérsütő más, lelkük van! :=) (áááá, csak a lisztek, élesztők, mérőpixisek, sőt, még a só sem egyforma) Úgyhogy ne keseredj el, ha a végeredményed esetleg nem lesz 100%-os, hiába valakinek a bevált receptjét sütöd. Ki kell tapasztalni, 1-2 sütés "árán", hogy a te masináddal, te méricskéiddel miből mennyi kell.

2011. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ne keseredj el, ha az első 1-2 kenyér nem lesz az igazi, mert hamar bele fogsz jönni, én már méregetés nélkül rakok a gépbe mindent. Sokat használom a sima dagasztó programot is, és utána a sütőben sütöm a finom péksütiket és pizzákat.
2011. aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, már én is nagyon régóta vágytam egy ilyen gépre! És nem fogjátok elhinni, de tegnap a Tescoban 31 Ft-ért vettük. Azért mert valaki hibázott, a belső olvasó és a pénztárgép is ezt az árat vitte, így nekünk adták ennyiért. Úgyhogy már most nagyon szeretem ezt a gépet:)
2011. aug. 7. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Mázlista!
2011. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg szerencsés vagy. Akkor ne sóherkedj a kísérletezéssel, mert mint ahogy írták, minden gépnél más a tutti recept néhány deka módosítással viszont nem keletlen deszka, hanem csodás kenyér sül.


Én pizza tészta illetve kalács készítéshez is használom, a dagasztó funkcióját, és aztán sütőben sütöm...

de kenyeret is csináltam már úgy, hogy a gép dagasztotta, a sütő sütötte...

2011. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!