Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan főzzem a tojást, hogy...

Hogyan főzzem a tojást, hogy könnyen és szépen lejöjjön róla a héja?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyu mindig azt mondta, hogy amikor megfőtt a tojás, egyből hideg víz alá kell tartani és akkor könnyen lejön a héja. Nekem mindig könnyen is megy :)
2011. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is rögtön hideg víz alá teszem, sőt, még bele is teszem őket egy tál hideg vízbe, de nem használ mindig...
2011. aug. 15. 09:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell hideg vízbe tenni, hogy előtte odacsapkodod valamihez, hogy összetöredezzen a héja. Utána hideg vízbe, és szinte egyben lejön.
2011. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

10 percnél tovább ne főzd, mert zöldes karima lesz a sárgája körül. 10 perc után folyamatosan engedd rá a hideg vizet, minél előbb lehűljön.

utána a tompa végénél kezdve ütögesd, mondjuk a konyhapulthoz, hogy mozaikszerűen repedezett legyen.

ekkor vedd a két tenyered közé és böngyörgesd meg.

a tompavégénél megkezded, és szinte egyben leválik a héja.

a hártya összefogja a töredezett héjakat.

2011. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sós vízben kell megfőzni és könnyebben lejön a héjja.
2011. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sós vízben főzni és utána lehűteni.
2011. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én arra jöttem rá, hogy nincs tuti módszer. Van hogy lejön, van hogy nem. Tojásonként változik. Ha pedig többet főzök és hűtőbe rakom, akkor azoknak majdnem mindig fehérjéstől jön a héja.
2011. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A nálam bevált módszer kb az előzőek összegezve:

Sós vízben, nem túl sokáig főzve, miután kivettem a vízből egy kanállal megrepesztem a héját teljesen körben, majd hideg víz alatt egyből elkezdem pucolni.

Ha teljesen hagyom lehűlni, akkor csak nehezebben jön le.

2011. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
friss tojást ne használj. párnaposat ha megfözted könnyen boldogulsz vele.
2016. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!