Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy oldjam meg az étkezésünk...

Hogy oldjam meg az étkezésünk jövőhét hétfő délutánig 4000 forintból? Mit tudnék készíteni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

2 felnőtt és egy 2 éves gyerek.

Ennyi pénzből majdnem hat napig hogy lehet ezt megoldani,hogy reggeli,ebéd,vacsora...a gyereknek tízórai és uzsonna...ez mind meglegyen?


2011. nov. 29. 22:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Felháborító és szörnyű, hogy mi megy ebben az országban!!!!!!!!
2011. nov. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Üdv!

Én csak nagyon szeretném megköszönni a válaszokat, a magam és a családom nevében is, mert mi sajnos évek óta így élünk, nem csak hónap végén de már nem is is tudom mikor kezdődött ez. Anya is hasonlókat szokott főzni, mint amiket írtatok de ezeket össze fogom írni, mert néha már majd bele őrülünk, hogy mindig ugyanazokat esszük csak.

Én sajnos nem tudom mit írjak, mert fogalmam sincs mi mennyibe kerül. A legtöbb ételt ami gyakran van nálunk már említették. Krumplistészta, krumplifőzelék, paprikáskrumpli, tepsis krumpli... esetleg rakott krumpli az nem tudom, mennyire húzós anyagilag. Jó ha tudtok venni egy zsák krumplit és hagymát, mert ezek valóban használhatók. Mi megsütni szoktunk krumpli hasábokat més szeletelt hagymát tepsiben, anya tesz hozzá valami fűszersót is, kis fokhagymát vágunk bele és ha van itthon ketchup/majonéz azzal lehet enni.

Salátafőzelék is finom és talán az olcsóbbak közé is tartozik.


Valóban felháborító ami ebben az országban megy. Engem azért is szomorít el, mert az orvos is rám parancsolt, hogy fogyjak de örülök ha van mit ennünk, nem tudunk egészséges ételeket venni. Hiába mozgok, próbálok keveset enni, ha olyan az étel csak hizlal... + a sok idegeskedés.

Arról nem beszélve, hogy a nem megfelelő táplálkozás miatt a vérképem is rossz... Nagyon együtt érzek veletek kérdező, én így is nőttem fel, nagyon fontos, hogy a kicsinek próbáljatok egészséges ételeket vásárolni, hogy megkapjon minden vitamint! Elszomorító, hogy a gyerekeknek már az ennyire alapvetőeket is nélkülözniük kell. (És akkor sok gyerek még éhezik is...persze a felnőttek sem érdemlik ezt).


Ami még eszembe jutott a sós kifli. Nálunk elég olcsó, van, hogy egész nap azt eszünk és megiszok hozzá mondjuk egy liter tejet. Persze ez sem egészséges, bár némelyik fajta nincs annyira tele sóval (nem teszi tönkre a veséket) + úgy tudom a tej sem olcsó.


Kitartás!

2011. nov. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
hagymásbab! Egy dogoz babkonzerv kb 200 ft, hozzá egy fej hagyma kb 30ft szalonna helyett périzsi bele az kb 400 ft de abból marad szendvicsnek is, meg fűszer. Laktató nagyon, és finom. Vagy mákosguba. 20 db kifli 300-400 ft egy csomag mák, 2 l tej ez együtt kb 600ft plusz cukor 300 de ennyi elég 2 napra. Akkor tejberozs. 4es gyors rizs kb 250 ft plussz a tej hozzá. Magában is jobb a semminél, szintén laktató.
2011. nov. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

A gyereknek érdemes normális kaját adni, csak az ő pici adagját megfőzni, elkészíteni.

Ami marad, úgy vélem olyan 2000 Ft, sajnos az csak kenyérre elég. De azért nem olyan rossz, fejenként majdnem 1 kiló kenyér naponta, ha van egy kis zsírotok, nem kell üresen enni. Egy hétig ki lehet bírni. Voltam én is ilyen sz.r helyzetben, tudom, nagyon rossz, de azért nem elviselhetetlen, csak 6 nap, gondolj erre!

2011. nov. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

főzelék, tészta, rizs minden mennyiségben.lecsókolbász, jó a főzelékekre, de pörköltnek elkészítve, rizzsel, tésztával is ehető.

egy kiló rizs 200 ft, amiből kétszer ebéd-vacsora is lehet a párizsi is egyszer megoldás lehet kirántva,lehet kapni a csontos baromfi dolgokat, far-hát, amiből leves is készíthető, pörkölt is.

tészták is vannak már 100 ft-ért fél kilósak.

a teszkóban minden héten más kenyér van 150 ft/kiló.

a krumpli, a hagyma tényleg fontos alapanyag, és persze legalább egy kis olaj (a zsír most drága)

szárazbab, lencse, sárgaborsó, sült hagymával is finom.

a picinek legyen krumplipüré kis tejjel, a csontos húsról leszedett pár falat sovány husival.

palacsinta, pizza is szóba jöhet szerény feltéttel.

pl finom és laktató a tepsis krumpli, ami héjában főtt krumpli, zsirozott tepsibe lerakva, rá lecsókolbász, egy sor karikára vágott hagyma, majd sűrű palacsintatésztával leöntve pirosra sütni.

tényleg mérjétek fel az otthoni készleteket,aztán gyalom vagy busszal elindulni és okosan elkölteni az a kevés kis pénzt.

rengeteg jó ötletet írtak már előttem is, kívánom, hogy éhezés nélkül teljen el ez a pár nap.

aztán sajnos lehet gondolkodni a további időszakra eső beosztásról.

2011. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

A zöldségfélét és a tojást a piacon vedd. Kb. egyharmad árát megspórolod, ha a hétköznapi piacra mégy és nem a vasárnapira. (Munkanap lévén kevesebb a vevő = olcsóbban adják).

Ezekből is most még legolcsóbb a krumpli, a kelkáposzta, karaláb és a tojás.

Kotord ki a szekrény mélyéről a száraz-babot, sárgaborsót, a rizs tudod, hogy nagyon kiadós.

Húsfélék közül legolcsóbb a sertésmáj, sok mindent tudsz belőle készíteni: resztelt, rántott, fokhagymás-tejfölös, vagy éppen rizses-húst is.

Ha gyúrsz krumplistésztát, abból akár mákos-núdlit is csinálhaszt, nem feltétlen kell (sok zsírral, olajjal) lángost sütni belőle.

Tojás-pörkölt nokedlivel

Rántott kelkáposzta (ugyanúgy, mint a rántott karfiol, a rajta hagyott torzsa-rész összetartja a leveleit) krumplifőzelékkel

Tojásos nokedli

2011. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező.. Budapestiek vagytok?
2011. nov. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez segít. Egyszer összeszedtük azt, hogy 100 ft-ból milyen kajákat lehet készíteni. Jött pár jó ötlet (pl.: szuszogó), nézegesd végig.


Üdv!

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__17..

2011. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Tojásleves

1 tojás 30,-

1-2 ek liszt max 10,-

olaj, vegata, só, pici paprika, víz: max 30,-

Eddig 70,-


Szuszogó:

lisztet elkeverünk vízzel, és addig főzzük, míg szuszogni (azaz forrni, bugyogni) nem kezd. Persze közben jól besűrűsödik. Amikor már jó sűrű, sőt kemény levesszük a masszát a tűzről. Prézlit készítünk, és ebbe szaggatjuk a masszát. Édes tejföllel, kakaóporral vagy lekvárral tálaljuk.

Na, ez kb megvan (feltét nélkül) max 70,- ft-ból. Ha csak cukorral szórjuk meg, akkor 80,-

A 2 fogás együtt: 140-150 Ft "

2011. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nagy szegénység idején se főzzetek gyakran tésztafélét. Nem tart. 1 óra múlva megint éhesek vagytok.Szárazbabnak amúgy is most van a szezonja. Lencse. Sárgaborsó. Tojást vegyél mindenképp és zsírt. Öreganyám receptje a tört paszuly. Megosztom veletek: Áztass be fél kiló száraz babot este. Reggel öntsd le róla a vizet. Friss vízbe tedd fel főni. Jó másfél tenyérnyire lepje a víz. Sót tegyél bele. Egyebet nem. Ha puhára főtt, szűrd le, de a levét nehogy kiöntsd, daráld le vagy törd jól össze. Készíts rántást 3 kanálnyi lisztből, zsírral vagy olajjal paprika nélkül. Keverd bele a babot, öntsd fel a főzővizévelés főzd össze, közben kevergesd. Pürészerű lesz. Hámozz egy jó fej hagymát, pergeld meg, hintsd meg pirospaprikával, ezt rakod a kimert babkása tetejére. Ha kerül mellé valami kis savanyúság jó, de anélkül is finom. Olcsó étel és nagyon laktató. Hidegen is kenheted kenyérre, de akár melegítheted is. Kevergesd, mert másképp leég. Kettőtöknek két napi főtt kaja.
2011. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!