Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szükségem lenne bármilyen sós...

Szükségem lenne bármilyen sós rágcsálnivaló receptjére, de bizonyos hozzávalóknak híján vagyok - tudnátok receptet ajánlani? (Lenn bővebben. )

Figyelt kérdés

Nincs itthon semmilyen tejtermék.

Ami van: liszt, tojás, zsír, só, sütőpor meg sokféle fűszer.

Egyelőre úgy állunk, hogy 1-2 hétig nem is nagyon lesz ennivaló (persze biztos akad majd valami, de jelen pillanatban nem tudom holnap után mi lesz) - egy kis kenyér ugyan van, de nincs mit rárakni és mivel a zsír sem sok és a tojásból is csak 3 darab van, inkább sütni kellene valami "többet", mintsem hogy egy személynek elegendő rántotta-vacsora, meg (megint) zsíros kenyér legyen...

De ha esetleg van más ötlet, azt is szívesen várom - majd körülnézek akad-e valami hozzávaló - van még egy kevés hagyma is például.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, mert eddig minden recept, amit találtam igényel tejterméket.



2012. máj. 25. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 tojás /1 a kenéshez/

25 dkg zsír

40 dkg. liszt

1 cs. sütőpor

só, bors ízlés szerint

A lisztet a sütőporral összekevered, hozzáadod a zsírt, a tojást, és összegyúrod. Ujjnyi vastagságúra nyújtod, és pogácsa szaggatóval kis pogácsákat szaggatsz belőle. Megkened a tetejét tojással, és előmelegített 180 fokos sütőben 20-25 perc alatt megsütöd.

2012. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz esetleg venni egy kis élesztőt,tudsz csinálni lángost,sok lesz belőle, és laktató.

Vagy ha van szóda,vagy tudsz venni egyet,akkor lehet belőle palacsinta is.

2012. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Tudtam én, hogy kell, hogy tudjak valamit készíteni így is, de recepttel nyugodtabb vagyok, mintha magamtól kellett volna kotyvasztanom valamit.

Jó ötlet a lángos is, de szerintem kevés a zsír ahhoz, hogy süssek (és nemrég nyerset ehettem, mert nagyon beteg lettem tőle és azóta még rágondolnom is rosszul esik sajnos), de köszönöm ezt is!

Közben találtam olyan receptet, amibe bor kellene - mit tud a bor a vízzel ellentétben egy sütiben? Helyettesíthetném-e vízzel? Az instant élesztőt pedig sütőporral? ( [link]

Illetve egy másik, amiben pedig rum van - rumaromám épp van itthon... ( [link]

2012. máj. 25. 20:24
 4/5 A kérdező kommentje:
(Szerencsére az már biztos, hogy lesz mi alapján sütnöm - és ezt köszönöm - tehát az utóbbi kérdéseimet leginkább csak a kíváncsiság ihlette: hogy a későbbiekben ne legyek e téren annyira tájékozatlan és ha úgy adódik, tudjam, mit tehetek.)
2012. máj. 25. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom, marad még egy tojásod a sütés után.

Főzz krumplit, törtd meg, liszttel, sóval, a tojással gyúrd össze.

Egy részéből formázz kis apró golyókat, főzz egy kis fokhagymás, rántott leves-alapot, a folyókat belefőzöd = gölödin-leves.

A többiből lehet egy evésre akár prézlis núdli, de ha marad zsírod, elnyújtod, kiszaggatod = krumplis lángos.

2012. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!