Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Bizonyos vegák miért nem...

Bizonyos vegák miért nem eszik meg a tojást vagy a tejet? Mi a tiltakozásuk háttere e két termékféleséggel szemben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 08:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
38%
A tojást azért nem eszik meg, mert az olyan a tyúkokra nézve, mint egy abortusz. A tejet szerintem azért nem, mert azzal is támogatnák az állatok fogságban tartását, de ez csak tipp. Vegan ismerőseim általában krisna hívők is voltak, így ők tejet fogyasztottak (a tehén megkülönböztetett, szent állat az indiai kultúrában).
2012. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
47%

" olyan a tyúkokra nézve, mint egy abortusz"

Ez vicces és amiek vega tényleg így véli az buta. Azok a csirkék amiket a húsukért+tojásukért tartanak soha nem látnak kakast. Magyarul abból a tojásból amit a boltban veszel, az életben nem lesz csibe.

Az ilyen vegák álttalában az állatok rossz körülmények között való tartása ellen tiltakoznak. Ezért nem eszik a tojást és a tejet sem. Ugyan azok az állatok adják amiket a húsukért tartanak rettenetes körülmények között.

Én ezzel viszont nem értek egyet, mert feleslegesen vonják meg maguktól ezeket az ételekte. Hiszen háztól is megvehetik. Ott biztos nem tartják rosszul

2012. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
61%
Alapvetően a vegák nem az állatok rosszul tartása ellen lázadnak, hanem eleve az állatok megöléséért, az másodlagos, hogyan is tartották előtte. Én meg is értem őket, falusi parasztgyerek vagyok, de a szívem szakadt meg szerencsétlen disznóért, amikor fogtam a kötelet, amelynek másik végén ő épp elvérzett. Az evolúció kegyetlen parancsa, hogy ölni kell, és úgy gondolom, kevés vagyok én ennek ellent mondani, nem tudnék hús nélkül élni.
2012. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Kettesnek: Ezt nem a vegák gondolják így, hanem az első válaszoló. Mert legalábbis én azt hiszem, hogy ha valaki az állatok miatt nem eszik húst, az valamicskét legalább tud az állatokról...


Én amúgy tojást eszek, mert saját csirkéim vannak.


De a tej előállítása ugyanúgy szennyezi a környezetet (illetve, kicsivel talán kevésbé), és mellesleg a borjak nagy részét le kell vágni, nem igazán a hús miatt, hanem csak azért, mert nem érné meg eltartani őket.


Ha lesz saját kecském, akkor kecsketejet is fogok inni, a kecske a környezetet sem szennyezi annyira.

2012. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
14%
kettes, és hogy lesz a tojás, ha az a tyúk nem látott kakast? amúgy a vegánok azért nem eszik meg, igen, mert csibe lenne belőle. a tejet meg azért, mert ahhoz is "használni" kell az állatot,ez egy, kettő, hogy azzal érvelnek egyes irányzatok, hogy egyik élőlény se issza meg más fajta tejét..sőt, a marha is csak bocikorában iszik tehéntejet.
2012. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Tojik-e a tyúk kakas nélkül?


A tyúkok természetesen kakas nélkül is tojnak és ahol a csiramentes tojást /kakas nélkül/ termelik, azt a tenyészetet "letojató rendszernek" nevezzük. Ez abból áll, hogy a fiatal jércéket és azok közül is a legjobb tojókat a szomszéd kakastól elzárva tartjuk. A kakas nélküli nem termékeny tojástermelés előnye, hogy nem kell minden nyolc-tíz tyúkhoz egy kakast tartani, ezt a költséget megtakarítjuk. A csirátlan tojások kelendőbbek, mert huzamosabb eltartásra alkalmasabbak, belső tartalmuk ugyanis nem indul bomlásnak olyan hamar,mint a csirás tojás. A csirátlan tojás betegek és gyermekek számára előnyös.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__103269


Tessék itt egy kis olvasni való. Ne legyél már ennyire ostoba!!! Ahogy az embernél úgy a tyúknál sem lesz hím nélkül utód. Márpedig nagyüzemben nem tartanak kakast melettük mert pont a terméketlen tojás a cél. Csak gondolom a kis városi agyaddal ezt nem érted meg

2012. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
2012. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
41%
Érdekelne, miért is lett 0% az első válaszom. Vegan emberek válaszát írtam, és igen, én is tudom, hogy az a tojás nem került megtermékenyítésre. Falusi gyerek vagyok, nem is a hülyébbik fajtából. Lehet, az abortusz nem a leginkább helytálló kifejezés, elvégre nem embriót, csak "petesejtet" eszel. Ettől függetlenül - saját elmondásuk alapján - ezért mellőzik a tojást, valamint mert ezzel az állattartást támogatják.
2012. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
86%

Gyeeeeerekeeek!Ne bántsátok már egymást! Nem tudhat mindenki mindent.

Tehát: a tojás csak petesejt. Jó nagy sejt. Olyan ez a tyúkoknak, mint nekünk a menstruáció. Ugyebár akkor is menstruálunk, ha nem szexelünk. :)) Vegáknak üzenem, h tartsanak tyúkot, vagy vásároljanak piacon falusi néniktől tojást. Pl. nekem is vannak tyúkjaim, de kakas nincs, mert ugye minek? így remek csírátlan tojást eszünk.


Tej: ahhoz, hogy egy gazdaságban megérje tejet termelni, valóban "csúnyán" kell bánni a tehenekkel, nagyon kihasználják a testüket, tulképp csak tejtermelő gépekként kezelik őket, s ha egy tehén nem hozza a megadott mennyiséget, akkor "leselejtezik". Gondolom a lelketlen bánásmódot ellenzik a vegák.

Javaslom továbbra is a háztól, vagy piaci asszonyoktól való vásárlást.


Remélem, segítettem a kérdezőnek. :)

2012. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a hozzáállás megdöbbentett, hogy azt hallom, valaki szerint a tojásevés gyilkosság, mivel potenciális kiscsirkéket zabál fel az, aki tojást fogyaszt. Ezt a rendes, bolti tojásra értem például, aminél kizárt a kiscsirke tényező. Nagy tudatlanságnak tartom ezt az egész hozzáállást. Tényleg olyan mint a menstruáció, ez jó hasonlat. Nem kell mindenhova kiscsirkéket látni, ahol nincs is.

Tisztában vagyok vele, hogy nem selyempárnán tojtatják a tyúkokat, és nem luxuskörülmények között vannak a tehenek, és sertések. De ahhoz, hogy az ipar sok húst előállítson, és a fogyasztók bőven egyenek, nem csillagászati árakért, ez az ár. Gondoljunk csak az Uniós szabályokra, ami miatt a tyúkok kétszer akkora ketrecben vannak már, és mindenféle egyéb szabályzás miatt a tojás ára is közelít az 50-60 Ft felé. Nem vagyok buzgó tojásevő, de a mindennapokban szükség lehet rá: ételhez, süteményhez is. És drágának tartom.

Vannak ilyen gondolataim, és sok vega toporzékol, hogy de a tej… de a tojás. Pedig azzal még nem is ölünk állatokat. Értem, hogy a tartási körülményük is nagyon zavarja őket, de már a házi tartású állatok levágásával is bajuk van, pedig az nem is „szenved” az udvarban, meg minden.

2012. márc. 22. 10:34
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!