Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Érdekelne jo és olcso kelt...

Érdekelne jo és olcso kelt tészta recept. Jo szalagos fänkot todtok recept? Csak az irjon akinek tutira jo a fänkja. De mäs kelt recept is édekel,

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből kalácsot sütöttem pont ma , finom egyszerű és olcsó . 1 kg liszt , 7 dl tej ( ha vizzel helyetesíted az se baj , vagy felesbe ) 4 dkg élesztő , 10 dkg cukor ,10 dkg margarin . Az élesztőt langyos tejben kikevered , alisztet a tejet az élesztős keveréket és a cukrot összegyúrod (jó ragacsos tésztád lesz , ha van dagasztóspirálos robotgéped azzal csináld ) a végén hozzádagasztod az olvasztott margarint . Mehet kelni ( én egy nagy fazékba szoktam csinálni mert annak van teteje és ki tudom tenni a napra kelni ) Ebben a melegben elég hamar megkel , átgyúrod formázod és sütöd . Ebből a tésztából szoktam a fonott kalácsot , a kakaós csigát , a buktát...

Jó sütögetést !

2009. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szalagos Fánk


Hozzávalók:

1kg liszt

1dkg só

10 dkg cukor

10 dkg margarin

1 tojás

3 dl langyos tej

5 dkg élesztő

Az élesztőt 1dl langyos tejben egy kevés cukorral felfuttatjuk majd hozzáadjuk a többi kimért anyaghoz és összegyúrjuk. Félkemény állagú tésztát kell hogy kapjunk ha nem az akkor még tejet kell hozzáadni. Amikor összeállt akkor jó simára kell dagasztani. Ne legyen túl lágy a tészta. Ezután kb 1 órát kelesszük a tálban. Kelesztés után kb 6-7 dkg-os golyókat formázunk belőle majd a gyúrótáblán így kelesszük tovább. Amikor megkelt a tészta óvatosan bő forró olajba rakjuk a tésztát arra ügyeljünk nehogy összeessenek a tészták.Kb 2-3 percig sütjük az egyik oldalát majd átforditjúk és a másik oldalát is ugyanennyi ideig.Fontos a bő olaj mennyisége mert csak igy lesz szalagos a fánkunk.


maszatka

2009. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,minden képpen kiprobälom.Estleg még valaki tud tippetß
2009. júl. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!