Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tényleg minden kereskedelemben...

Tényleg minden kereskedelemben kapható wasabi paszta hamis?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol az interneten, hogy a hazai forgalomban, sőt még a sushi éttermekben is "csupán" színezett tormaszószt adnak el wasabi néven. Ez igaz?

Nekem volt a kertben torma, iszonyat erős, nem olyan trutymó az üvegben, én reszeltem, de még az sem volt olyan erős mint amit most vettem wasabit.

Nem is lehet reménykedni, hogy akkor valódit kapok valahol?

(Úgy értsm, Magyarországi forgalomban)



2022. márc. 9. 15:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam róla, úgyhogy kérlek linkeket ne küldjetek, köszönöm.
2022. márc. 9. 15:34
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, én az ilyen cikkeket mindig fenntartásokkal kezelem. Szeretem a sushit, és szeretem a wasabit, ettem már étteremben, ettem már különböző szezonális válogatásokat, többféle, globális cégek által kiadott, ízesített chipset, és mindegyiknek volt egy jellegzetes wasabi aromája, ereje. Nem hiszem, hogy mindegyik egy az egyben, de ugyanúgy volt hamis.
2022. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Végigböngésztem a netet, azért is kavarognak bennem a kérdések. Szoktam sushibárban enni, vagy házhoz rendelni, de a múltkor láttam, hogy wasabi krém is van forgalomban, több helyen is, rendeltem is, ízlett. Kicsit több dologra voltam kíváncsi és rákerestem, sorban dobta fel a cikkeket, hogy a forgalomban lévők mind utánzatok, ételszínezékkel, stb. Én is abban bízom, hogy nemcsak japánban van lehetőség valódira, ugyanis most már abban sem vagyok biztos, hogy valaha igazit ehettem-e.
2022. márc. 9. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen, igaz.

Az igazi wasabi tormát nehéz termeszteni és a reszelés után pár órával már veszít a minőségéből, ezért japánon kívül nagyon ritkán lehet kapni

2022. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor esély sincs kipróbálni, milyen a valódi. :(

2022. márc. 9. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is úgy tudom, hogy nagyon drága és kényes a termesztése.

Az éttermekben és a boltokban közönséges színezett tormát árulnak. Talán némi aroma.

2022. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Nagy kár, hogy igaz. Érdekes ez, az itthon termett hagyományos torma sosem volt ilyen erős. Igen, biztos valami aroma.

Hm, most mát igazán kíváncsi lettem, milyen lehet az igazi, de erre esélyem sincs. 🙂

2022. márc. 9. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
2022. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. márc. 9. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!