Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A bolti, meg azok a tasakos...

A bolti, meg azok a tasakos wasabik azért olyan gyengék mert "fel vannak ütve" valamivel vagy mert veszítettek az erősségükből az idők alatt?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy hamisítják is, mégis hogyan kehet a wasabit hamisítani? A komolyabb japán éttermekben kész wasabi szószt szolgálnak fel vagy ott reszelik le?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2022. jan. 23. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti a hamisítás, hogy nem Wasabi van benne, hanem pl sima torma. És igen, én is hallottam róla, hogy nagyon ritka a rendes Wasabi, állítólag drága
2022. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem

Tehát, ha nagyon gyenge a wasabi akkor már jogosan merülhet fel, hogy hamisított?

2022. jan. 23. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a wasabiról ennyit:


[link]

2022. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi wasabi még Japánban is ritka, alkalmi csemege. Eleve nem is terem belőle annyi, amennyi lefedné a világpiaci igényt, ezért keverik szimpla erős tormával, ez még nem hamisítás. Ha valamelyik étteremben tiszta wasabit kapnál, azt észrevennéd, mert baromi drága (jópár éve volt 200.000 ezer forint körül kilója egy cikk szerint). Nézd meg például ezt, 26 ezer forint kilója, eredeti japán termék, és még így is csak 4,5%-nyi wasabit tartalmaz: [link]
2022. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiket kapsz, NEM hamisítottak, ugyanis egyiken sincs rajta, hoy 100%-ban vasabiból áll! Olvasd el az összetevöket, és egyböl rájössz, hogy csak kis hányada vasabi, aminek több oka van, részben az ára, részben meg az adott termék receptje.
2022. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
A friss wasabi nagyon gyorsan eveszíti az erejét, ezért csak frissen az igazi, viszont frisset nem kapsz, ezért maradnak a tormás utánzatok.
2022. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kielégítő válaszokat kaptam!

Köszönöm! ☺️

2022. jan. 24. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!