Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mik a tipikus magyar kaják?

Mik a tipikus magyar kaják?

Figyelt kérdés
Ha lenne öt magyar étel, mit kóstoltatnál meg egy külföldivel? Ha lehet, akkor: hideg előétel, meleg előétel, leves, főétel és desszert.

2022. aug. 20. 19:40
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
88%
20. Szerintem is jó ötlet elbeszélgetni a vendéggel hogy mit tud a nemzeti ételeinkről, és ezek közül mi szimpatikus neki.
2022. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
44%

"Mondjuk a hortobágyi palacsinta szerintem is maradékmentő kaja. Mert mi is történhetett pontosan? 1958 ban egy szép napon az egy vendéglőben megmaradhatott a tegnapi marhapörkölt, és a desszertnek szánt palacsinta sem fogyhatott el. Nosza, szakácsunk elhatározta hogy ha törik, ha szakad, az akkori brüsszeli világkiállításra kreál belőle egy harmadik ételt."


EZ megint nem igaz, mivel Magyar Elek (Ínyesmester) szakácskönyvében már szerepelt a hortobágyi palacsinat, és ö meg 1947-ben már nem élt - szóval kizárt, hogy 1958-ban találták volna ki!


Csak azt nem értem, ha semmit nem tudsz egy étel eredetéröl, akkor minek írsz hülyeségeket????

2022. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
92%

A 20-ast még kiegészíteném annyival, hogy annál is inkább ajánlott a vendéget megkérdezni, mert ma már egyre több ember van, aki egyes ételcsoportokat - hús vagy egyes húsfajták, állati termékek, gabonafélék - nem eszik meg elvi vagy egészségügyi okokból, emellett külföldön a legtöbb helyen nem esznek zsírosan, csípösen ( ami egy átlag magyarnak enyhén csípös, az egy átlag németnek vagy hollandnak mérgezöen erös!), szóval rengeteg olyasmi van, ami az adott vendég számára ehetetlen.

Ha tudod, mi az, ami kizárt alapanyagként vagy ízesítésként, utána lehet tervezgetni.

Nekem német vendégek kifejezetten lelkesedtek a rakott krumpliért, hagyományosan - fött krumpli, tojás, kolbász, tejföl - elkészítve, de azért figyelve, hogy ne csicsogjon a zsirban.

Amivel nem sokat tudtak kezdeni, az az édes fött tészták, ezek nem tetszettek nekik.

2022. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
58%

23. "EZ megint nem igaz, mivel Magyar Elek (Ínyesmester) szakácskönyvében már szerepelt a hortobágyi palacsintát, és ö meg 1947-ben már nem élt - szóval kizárt, hogy 1958-ban találták volna ki!"


Maradjunk annyiban hogy a kettő nem zárja ki egymást.


"Csak azt nem értem, ha semmit nem tudsz egy étel eredetéröl, akkor minek írsz hülyeségeket????"


Talán azért mert senki sem tudja pontosan hogy melyik dátum a valós? De ha mégis az 1947-es, akkor sincs tragédia. Hiszen akkor 1958-ban csak annyi történt hogy világhírnevet szerzett.

2022. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
67%

NEM 1947-ben lett leírva a recept, hanem akkor halt meg az Inyesmester, legalább 20-30 évvel korábbi a forrás.


Ha egy recept létezett 1930-ban - és megjelent nyomtatásban is -, azt nem találhatták ki majd 30 évvel késöbb!


Mellesleg régen ismert volt, világhírü viszont még a mai napig sem lett.

2022. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
42%

Maradjatok annyiban, hogy teljesen értelmetlen a vitátok, vannak ételek, amelyek arra épülnek, hogy a nem teljesen frissen készült alapanyagokat megújítva, elfogyasszák azt, ételt lehetőleg nem dobnak a szemétbe.

Ez nem is magyar sajátosság, a melegszendvicsek is tekinthetőek "maradékmentő" ételnek, de a pirítóst sem frissensült kenyérből készítik, vagy a mákos gubához sem úgy készültek neki régebben, hogy szándékosan kiszárították a kiflit, kenyeret, kalácsot... ha kiszáradt, készítettek belőle mákos gubát.

Lényegtelen, hogy a hortobágyi húsos palacsintát mikor, és ki találta ki először, tekinthető magyaros ételnek, az összetevők miatt

2022. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
20%

"Mellesleg régen ismert volt, világhírű viszont még a mai napig sem lett."


Jó, akkor csak megpróbálta el indítani a világhírnév felé.

2022. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
72%

Levesnek MAGYAR húslevest készítenék, mert ettem a világ különböző tájain húslevesnek nevezett ételt, de köze nincs a mi húslevesünkhöz.

Volt csak sárgarépával készült, volt ami mentolos volt, volt ami takonyállagú ...

Szóval, a mi húslevesünket, a mi húsunkból, mi zöldségeinkkel kínálnám, rezgő grízgaluskával.

Mellé tálalva a főtt hús, nem csípős tormamártással és rozmaringos krumplival.

A főételek közül választhatsz:

- töltött káposzta,

- paprikás csirke nokedlivel, uborkasalátával

- rakott krumpli

- babgulyás füstölt csülökkel

- sovány sült oldalas vele sült krumplival és dinsztelt, lepirított savanyú káposztával (nem a lila káposztát írom, mert az sváb kaja)

- túrós csusza gazdagon, sok túró, sok tejföl és sok húsos, füstölt pörc

- töltött lángos, tejfölösen, fokhagymásan

- lencsefőzelék sertéspörkölttel, vagy fasírttal

Desszertek:

- mindenféle rétes

- mákos guba

- szilvalekváros derelye, de nem gombóc tésztában, hanem hagyományosan, vékonyra nyújtott házi tésztában.

2022. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
79%

28-as vagyok

lehagytam a desszertektől (esetleg főétel is lehet) még a túrógombócot, édes tejföllel.

2022. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
37%

"- szilvalekváros derelye, de nem gombóc tésztában, hanem hagyományosan, vékonyra nyújtott házi tésztában."


Szerintem az is tájegységenként változó hogy a derelyetésztának is a krumpli adja meg az igazi zamatát. Szóval én elmagyaráznám a vendégemnek, hogy felénk ez is ilyen.

2022. aug. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!