Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik külföldi országban...

Melyik külföldi országban etted a legjobb nemzeti ételt, és mit?

Figyelt kérdés

dec. 2. 20:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
#9 ugyan már, nemes kaják, jó vicc... Én írtam a bigoszt, az gyakorlatilag olyan, mint a toros káposzta. A görög saláta meg tényleg remek tud lenni friss és autentikus alapanyagokból, de ne felejtsük el, hogy a neve eredetileg (görögül) parasztsaláta. :) Ennyit a nemessegről.
dec. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Marokkóban tajine-t. Pörkölt szerű van többféle változata.
dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is nemzeti, de klasszikus USA keleti parti étel a clam chowder kagylóleves, nagy kedvencem lett. Szintén inkább regionális elzászi/német Flammkuchen, hagymás-baconös "pizza" rétestésztán.
dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem igazán tapasztaltam még.
dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Meze - Ciprus; bryndzové halušky - Tótisztán; marhalábszár-pörkölt - Magyarország (ahogy én csinálom)
dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Németországban a Maultaschensuppét, azóta is iszonyatosan kívánom, de sajnos egyik boltban sem találok itthon Maultaschent, bár el lehet készíteni házilag is, csak az körülményes.


Ezenkívül Spanyolban nekem is a paella ízlett nagyon, illetve ha Ázsiában járnék, biztos imádnék mindent, sushit, wokot bármilyen mennyiségben tudok enni :D

dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 xp ali ***** válasza:
100%
Lengyel. Pl. chłodnik. De lehet ott kapni instant céklalevest is. Sok jó kaját ettem ott, nem csak boltit, hanem házit is. De soknak nem tudom a nevét. Szertintem kisiel is csak ott van. Utóbbinak itt a receptje, bár én is instantot vettem mindig. [link]
jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudtam olyan sok helyre eljutni eddig és túl messzire, én a tengeri herkentyűket sem szeretem, szóval Horvátországban pizzát, Görögországban Gyrost ettem, azok dícséretesek voltak. A legjobban talán Ausztriában (tudom nem nagy szám) a Rántott hús ribizli lekvárral, citrommal és ecetes krumplisalátával ízlett. Nem gondoltam, hogy ebben a formában ilyen finom. Ízlett még Szlovákiában a Juhtúrós sztrapacska és egy Bolgár ismerősöm egyszer készített Muszakát, az is nagyon bejött. Ez egy darálthúsos, krumplis, yoghurtos rakott étel. Egy Finn ismerősöm csinált sárgaborsó levest, nekem egyből az itthoni főzelék jutott eszembe amitől írtózom. Vonakodva megkóstoltam, hát közel sem olyan volt, teljesen más, de nagyon ízlett.
ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!