Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mely nemzetek ételeit kedvelit...

Mely nemzetek ételeit kedvelitek a legjobban?

Figyelt kérdés
Jöhet bármi.

#specialitás #hagyomány #gasztronómia #különlegesség #nemzet ételei #sajátos ízvilág
jan. 28. 15:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%
Magyar, olasz, mexikói. A legjobbak :)
jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%
Nalam gorog, olasz, magyar, roman, indiai.
jan. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Görög, olasz, török.
febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%
Mexikói, arab, magyar, bolgár
febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
86%
Olasz, magyar, görög, mexikói, kínai. Talán ez a sorrend
febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
86%

Kb mindent szívesen megkóstolok, és sokmindent szoktam otthon is fõzni más kultúrákból is.



Nekem ez hobbi is, meg direkt keresem a lehetõséget, hogy új dolgokat kóstoljak, és ami tetszik, azt meg is tanuljak fõzni.



Az ázsiai konyhák nagy kedvencek nálunk, de jöhet minden más is.

Magyaros ételeket gondolom nem kell említeni.



Indiai kaják. Imádom a mango lassit, kulfit, curryket (rogan josh, biryani, balti, jalfrezi), jalebit, gulab jamunt.

Szoktam készíteni itthon curryt meg ilyen serpenyõben sült kenyeret is (ami nem naan de hasonló)



Koreát is imádom. Sajnos eredetit nem ettem sokat, de az ízeiket szeretem. Szoktam csinálni gochujang csirkét, koreai sushit (kimbap), koreai bbq húsokat. Próbáltam fõzni tteokbokki-t is, de nem lett jó.

A következõ a listán a bulgogi amit ki akarok próbálni.



Kínai kaják. Kína jó nagy, szóval csak egy töredékét kóstoltam, de szeretem a bao-t, a pirított tészta ételeiket, a hotspot-ot, kínai curryket, wontont, char siu-t, pirított rizst...



Mexikóit is szoktam itthon, csilis bab cornbread-el ami nem pont kenyér inkább sütiféle, taco, nachos, enchilada, guacamole...

Tamales-t akarok csinálni majd, ha kapok hozzá mindent.



Thai kajákat a párom nem szereti, de néha rendelnek magamnak. Curryk, pad thai, bubble és jelly tea, satay csirke.



Olasz kaják. Pizza, rizottó, carbonara, tiramisu, affogato, a húsgolyók spagettivel (ami igen, tudom nem igazi olasz-olasz, hanem amerikai-olasz), nutellás pizza, vongole.



Spanyol kaják, pl paella, tortilla (a rántottás krumpli), churros, gazpacho-t nyáron, tapas finomságok, crema catalana.

febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%
Magyar.
febr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
85%
Magyar, olaz, orosz
febr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
87%
Ritka az ilyen kérdés, ahol minden normális válasz fel van pontozva.
febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Olasz, Japán, Kínai
febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!