Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyar ételeket írnátok nekem?

Magyar ételeket írnátok nekem?

Figyelt kérdés

Ne a hortobágyi húsos palacsintát meg a gulyáslevest írjátok :) hanem olyan ételeket amikről nem biztos hogy mindenki tudja, hogy azok magyarok... külföldre megyek egy családhoz és szeretnék nekik CSAK magyar ételeket főzni, amilyeneket még sosem ettek.

Például érdekel, hogy a madártej az vajon magyar étel? Ilyeneket írjatok!


2009. ápr. 30. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Láttad ezt?

[link]


Ami nekem eszembe jutott még az a Lancelot étterem kínálata:

[link]

Nem tradicionálisan magyar, de sok jó ötletet lehet találni.


Mi anno egy főzőműsorban CSAK korabeli fűszerezéssel tárkonyos borjúragu levest készítettünk.

De:

Lebbencsleves.

Lecsós szelet.

Hentesborda.

Hátszín udvarmester módra. (vagy szűzérme)

Budapest tokány vagy bélszín.

Ha bátran, kreatívan használod a fűszereket, te magad is alkothatsz finom, magyaros ízeket.:)

2009. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jókai-bableves, palócleves, Újházy tyúkhúsleves, csalamádé, kovászos uborka, rakott krumpli, tökfőzelék, lecsó, tócsi, rakott káposzta, székelykáposzta, bácskai rizses hús, kakasherepörkölt, paprikás csirke, halászlé, rácponty, túrós csusza, kürtős kalács, vargabéles, aranygaluska, somlói galuska, zserbó
2009. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ami még eszembe jutott az, hogy ha kiindulok abból, hogy a magyar konyha miben spéci, akkor azzal már lehet varázsolni nekik.:) Vegyes, káprázatos ízelítőket.

Főzeléket nem készítenek sehol máshol, csak itthon. Tejföl, a mi tejfölünk sem nagyon vas máshol. Paprikás ételek sem. Nokedli sem...

Fűszerezz, Varázsolj! :)

2009. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a második válaszoló majnem kimerítette a repertoárt,de még hozzátenném dobostorta(kifejezetten magyar specialitás)cigánypecsenye,hurka ,kolbász magyar módra(az angolszászok is töltenek de nem úgy mint mi) töltött káposzta ,székelykáposzta kruplikása pirított hagymával,túrós csusza halpaprikással(persze nem tengeri hallal,hanem édesvizivel lehetőleg harcsa)baboskáposzta,bakonyi sertéshús, bácskai rizseshús,palacsinta,lángos,csirkepaprikás nokedlival,paprikáskrumli,csőrőgefánk,mákos-dióskalács,bukta,kakós v paprikás tekercs.bocs most több nem jut eszembe .Sok szerencsét!
2009. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Nekem ezek jutottak eszembe (a fentieken túlmenően):

halászlé, mindenféle leves (paradicsomos, korhely, pirított, hús, palóc, zöldség stb - más orszákokban nem nagyon dívik a leves), palacsinta,szilvásgombóc, barátfüle, nudli, derelye, paprikáskrumpli, gombapöri, tojáspörkölt, prósza, dödölle, tejespite, mindenféle sós vagy édes kelttészta, ráczponty,LECSÓ

Ha recept kellen, szólj.


Arra figyelj, hogy tőlünk nyugatra nemlehet olyan tejfölt, túrót kapni,mint itt. (Az oka,hogy ott nem alszik meg a tej, így nem tudják savanyítani.Hiányoznak hozzá az ehhez szükséges jó bacik.)


Üdv!

2009. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok: beigli kimaradt.


:)

2009. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a töltött káposzta nem magyar,törökországból vettük át,csak ott szőlőlevelet használtak.

A főzelékek is magyarok,mmint csak nálunk csinni.

2009. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre hogy a kenyérben is nagy különbségek vannak más-más országban, esetleg megpróbálkozhastz házi zsemlével is.
2009. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tájjellegű ételek:


laska, lángos, núdli, ganca.


Ismertebb ételek:

Hortobágyi húsos palacsinta, bácskai rizseshús, debreceni sült, mátrai borzas, alföldi halászlé.


Jah, és a gyűlölt paprikás krumpli.

2009. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valaki mondta a hurkát, az elég ismert étel, csak angolul pudingnak hívják.


White Puding (majorannás) vagy Black Puding (véres), de az a hurka valójában.

2009. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!