Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen kajat keszithetnek...

Milyen kajat keszithetnek wokban, ami nem tul bonyolult es finom is?

Figyelt kérdés

Minden otletet szivesen fogadok,de foleg olyanokat amiket ti is hasznaltok...es szerettek.

Elore is koszonom!


2008. jún. 17. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Bármilyen zöldséget megpárolhatsz wok-ban.Egy kis vajat raksz alá, egy csepp víz és kész.De a mi családi kedvencünk a következő:

Beledobsz csikokra vágott húst,(bármilyet), vajon, vagy olajon megpirítod, aztán raksz rá kockázott répát, borsót,paprikát.Kis só, vegeta, és egy kis kapor.Ezt összefőzöd, és nagyon finom.De bármilyen zöldség variációval megcsinálhatod.De én már csináltam pörköltet is wokban.Nagyon finom.

2008. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány recept itt is van:

[link]

2008. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvencem wokban a következő: pici vajon megfuttatok fél fej vékonyra szeletelt vöröshagymát, majd rádobom a zöldségeket -sárgarépa, karalábé, gyökér -amiket előtte zöldséghámozóval kis szeletekre aprítok fel (mintha a héját vágnád, csak épp az egész zöldséget összevágod). Teszek bele pici darabokra szedett karfiolt (esetleg előtte mikróban megpuhítod) és/vagy kicsi fejű csiperkét. Az egészet enyhén delikáttal megszórom, esetleg egy kis bors is mehet bele. Mellé kifőzök spagetti tésztát, és még melegen (de jól lecsöpögtetve) hozzákeverem. Imádom!
2008. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legeslegegyszerübb az ha veszel a boltban fagyasztott wokk zöldségkeveréket (van minden féle), pikáns szójaszószt (abból is van ezer féle) meg rízst.


A zöldséget wokban kicsit megpárolod, megforgatod, ha úgy érzed hogy jó lesz, akkor hozzáadod az előre kifőzött rízst, és ízlés szerinti mennyiségben a szójaszószt. Az egész megvan 10-15 perc alatt.

2008. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én nem szeretem a tésztát,de van egy kaja ami bármilyen mennyiségben jöhet.Spagetti tészta, zöldségek(sárgarépa, brokkoli, cukkini) csirkemell és szója szósz kell hozzá.A tésztát megfőzöd.Előbb a húst megpirítod a wokban,aztán hozzáöntöd a felkockázott zöldségeket is.Az egészet együtt megpárolod.Mikor jól "összerottyant" hozzáteszed a tésztát, összekevered és meglocsolod jó gazdagon szója szósszal.Kicsit még fennhagyod a tűzön, és kész.Remélem ízleni fog:)
2008. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam hogy vékony csíkokra felvágok húst, jó a disznó hús is, de a legjobb a csirkemell. miután vajon megpirítottam kiveszem, és mindenféle zöldséggel telepakolom a wokot amit találok, "zsülienre " vágott répa, fagyasztott borsó, zöldbab, gomba, kukorica, brokkoli, karfiol, minden amihez kedvem van, miután jól megpuhult vissza a husi és rá az üveges szósz, amilyet csak akarsz. Ja a zöldséget megfűszerezem és a görög sültek fűszerkeveréket használom a zöldséghez és a husihoz is.

Rizzsel tálalom. Hatalmas adag szokott kijönni, 5-en 2 napig is esszük.

2010. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
1. ötlet:tanulj meg írni!
2010. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!