Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan kell bort termeszteni?...

Hogyan kell bort termeszteni? Mitől jobb az egyik a másiknál?

Figyelt kérdés

Milyen föld megfelelő bortermesztéshez? (hány aranykoronás pl.)

kb 1hektáron mennyi szőlő teremhet?


Tudom, ez sok mindentől függ, de érdekelnének a vélemények, és a személyes tapasztalatok IS.


2010. ápr. 1. 17:25
 1/6 A kérdező kommentje:

Még mialatt valaki lehordana: Nem vagyok borász, nem értek a borokhoz. (max nagyon minimálisat)


Köszi előre is a válaszokat!

2010. ápr. 1. 17:47
 2/6 anonim ***** válasza:
a szolot termesztik nem a bort :P
2010. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
AÍ szőlőtermesztéshez és a borkészítéshez is szakértelem kell.Ezt nem lehet néhány sorban elmondani.A szőlő fajtájától is függ,hogy melyik talajon terem sokat,az diőjárástól is sok függ stb.
2010. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"a szolot termesztik nem a bort :P"


A szőlőből bor lesz. Én sem úgy értettem.

2010. ápr. 1. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én nagypapám borász, van saját szőlőbirtoka és présháza(pincével).

Kezdjük ott, hogy rengetegféle szőlő van, van olyan, ami csak enni jó, és vannak kifejezetten borszőlők, amik magában nagyon savanyúak, fanyarok. És minden bornak megvan a saját maga karaktere, ez függ a szőlőtől is, de nyilván keverni is lehet a szőlőfajokat, de attól is függ, hogy mennyi cukrot adnak hozzá, általában minél többet, annál nagyobb lesz az alkoholtartalma.

2010. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Böse ***** válasza:
ez tipikusan egy olyan kérdés amit két szóba le lehet írni b@szod...
2010. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!