Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Bort érdemes termeszteni...

Bort érdemes termeszteni annak, akinek van pénze, de nincs szakértelme hozzá?

Figyelt kérdés
pl: megvesz egy 15ha területet, és alkalmaz egy borászt, hogy foglalkozzon a területtel.
2010. ápr. 1. 19:06
 1/5 anonim válasza:

Borból elég nagy túltermelés van az euban, meg a világon is.

Nem a bor megtermelése a nehéz feladat, hanem az értékesítése. Ha felvásárlónak adod kicsi a haszon, a saját márka építés pedig nagyon nehéz, de nem lehetetlen.

2010. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért a magyar borok bőven átlag felett vannak. Hogy kinek mi tetszik az ízlés kérdése, de sajnos a magyar boroknak nem igazán adnak piacot. Sok külföldi "bort" pedig behoznak ide!
2010. ápr. 1. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:

A borászatot és a szőlő művelését meg lehet tanulni. Ha az anyagiak nem akadályok, én biztosan belevágnék.

Egyszer készítettem szőlőből bort 30 liter lett, nagyon szép, tiszta és finom fehérbor lett belőle, és könyvtárból szereztem az infókat a borkészítéshez.

2010. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vedd személyes támadásnak de a bort azt nem termesztik..a szőlőt termesztik amiből aztán készül...

Nekem van egy ismerősöm aki ezzel foglalkozik, hogy bort csinál azoknak akiknek van péze, földje csak szakértelme nincs. Bejárta a világot így.

De igaza van az elöttem szólónak. Azonban ha olyan sok pénzed van érdemes saját bort csinálni. Tudod a pénzed nem fog hamar forogni de idő és megtérül meg rohadt sok meló. Én félig a Mátrában nőttem fel ahol nagyon sokmindenkinek volt anno szőlője. Nagyapám, Keresztapám csinálta otthon a bort. -emlékszem milyen szarul esett mikor egy pesti ismerős ráfogta a kékfrankosból készült borra, hogy az nem igazi...a nagyon szakértő.

Azonban én most Észak-Amerikában élek. A legtöbb ismerősöm francia bort iszik. A főnököm osztrákot...mikor elmondom nekik mennyi mustot vesznek meg a franciák Mo-n el vannak ájulva, hogy ilyen létezik.

Az is számít milyen fajta szőlőt termesztessz..stb...szerintem nagy buli lenne az un. organic bor. Amit nem kezelnek semmiféle vegyianyaggal. Hogy ez kivitelezhető-e a peronoszpóra esetében nem tudom. Ez csak egy ötlet.

2010. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ne vedd személyes támadásnak de a bort azt nem termesztik..a szőlőt termesztik amiből aztán készül... "


Így van, de én így szoktam írni.


A franciákat meg ki kellene innen zavarni! Mikor fog egy magyar gazda ott földet venni? SOHA! Ők is húzzanak el innen! Elég volt tőlük Trianon is! Bocsánat hogy ezt írom, de engem felháborít az, mikor egy külföldi nem kölcsönös haszon miatt vásárol itt, hanem CSAK a saját hasznára. Nem érdekli, hogy mi lesz az itt élőkkel! Ez van!

2010. ápr. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!